Povídka č. 12: Výlet do Paříže


Jednou jsem jela se svou starší sestrou do Paříže. Ona tam jela jako modelka na casting a mě vzala s sebou, abych jí dělala společnost. Říkala jsem si: Proč ne? O týden si prodloužím prázdniny a podívám se tam po něčem pěkném na sebe. Ihned, jak jsme se ubytovaly, vyrazila Verča na sraz se svou agentkou a mě nechala na pospas osudu.

Neztrácela jsem tedy čas a celá nažhavená na procházku proslulými bulváry jsem vyrazila z hotelu. Po dvou hodinkách chození a okukování výloh jsem toho měla tak akorát. Zašla jsem proto do první kavárničky, na kterou jsem narazila, a s nápojovým lístkem v ruce jsem se uvelebila u venkovního stolku. Objednala jsem si kolu a kochala se pohledem na krásné a upravené Francouzky.

Asi po dvaceti minutách si ke mně přisedl kluk a okamžitě na mě cosi spustil. Valila jsem na něj nechápavě oči, ale nechala jsem ho vypovídat, a teprve když se odmlčel a očekával mou odpověď, vysvětlila jsem mu svou mizernou angličtinou, že mu vůbec, ale vůbec nerozumím. Rozesmál se, omluvil se mi a pak mi ještě horší angličtinou vysvětlil, že mě pokládal za kamarádku své ségry, která mu slíbila sehnat brigádu na víkendy.

Dotyčná opravdu po chvíli dorazila, Pierre mě na chvíli opustil, ale už předtím mě požádal, ať na něj pár minut počkám, že mě doprovodí. Procházeli jsme se pak kolem Eiffelovky, lovili z mozkových závitů zapomenutá anglická slovíčka a domluvili si rande na večer. Ségra konstatovala, že jsem opravdu neztrácela čas a na rande do „naší“ kavárničky šla raději se mnou. Pierre ji ale patrně přesvědčil, že mi žádné nebezpečí nehrozí, a tak jsme zůstali až do půlnoci sami.

Na opravdové francouzské líbání nikdy v životě nezapomenu, ani na další dny, kdy jsme se jeden od druhého skoro nehnuli a na lodičkách probrázdili všechna skrytá zákoutí pařížské Seiny. Na rozloučenou mi má pařížská láska věnovala anglicko–francouzský slovník a slíbili jsme si časté dopisování a jeho brzkou návštěvu Prahy.

První důkaz jeho lásky už mám – pohled Eiffelovky s vroucím vyznáním lásky!

Kovacos

Vyberte nejlepší povídku! Hlasovat můžete ZDE!

Reklama