5ad735e9a679bobrazek.png
Do parku se dostanete přímo z naganského hlavního nádraží, buď autobusem, nebo vlakem. My jeli autobusem. Kvůli zácpě nám cesta tam místo 45 minut trvala hodinu a půl. U vlaku je zas problém, že nádraží je od parku s opicemi celkem daleko a musíte se přiblížit lokálním autobusem. Autobusu se tedy tak jako tak nevyhnete, proto je možná lepší jet bez přestupů. Počítejte, že i z konečné zastávky musíte k opicím dojít zhruba půl hodiny pěšky. Zpáteční jízdné a vstup vyjde zhruba na 600 Kč a rozhodně se vyplatí do tohoto zážitku investovat. Nikde jinde na světě neuvidíte opice užívat si horké lázně uprostřed zasněžených hor.



Při vstupu do parku dostanete instrukce, jak se v parku chovat. Určitě si dávejte pozor na batohy, foťáky a hlavně zásoby jídla. Makakové jsou zde stejně drzí jako všude jinde. Také vás upozorní, abyste se k opicím nepřibližovala na více než půl metru. Toto pravidlo je velmi obtížné dodržet, protože opice jsou zde na turisty tak zvyklé, že k vám sami půjdou a budou se o vás klidně otírat.
5ad7366e4ade5obrazek.png

Po vstupu do parku se nestačíte divit. Všude pobíhá spousta makaků od miminek až po obrovské opičáky. Opice samotné nejsou až tak jedinečné, potkáte je téměř kdekoliv v jihovýchodní Asii, zajímavé je spíš to zasněžené prostředí. Jednotlivci nebo celé tlupy si pak užívají horké lázně. Když pak vylezou, vypadají jako zmoklé kočky. Jediné, co nám stále vrtá hlavou je, jak to, že jim potom není zima?

Čtěte také:

Uložit

Reklama