Se stopem měla velké zkušenosti moje sestřička. Kolem svých 17 let tak často jezdila Praha-Rumburk, dokonce si dávala se svým mládencem závod, kdo tam dřív dorazí, na kolik přestupů a s jakými zajímavostmi. Dívčí šarm skoro vždy vyhrával...Kdyby to byli bývali rodiče věděli !!!  Naštěstí jí tak puberta proběhla bez špatné zkušenosti, ale na své děti byla v tomto velmi přísná....
Já jsem sama nikdy nestopovala, varování sdělovacích prostředků mě poučilo . Až jednou .....Vracela jsem se za tmy z Prahy a ujel mi poslední autobus. Telefon byl snad jeden ve vsi, auto doma žádné. Měla jsem však tehdy zdravé nohy, vydala jsem se na 7 km dlouhou cestu, část vedla i lesem. Ve dne brnkačka. Najednou ze tmy světla, já pochodovala bez otočení. Auto zastavilo, v něm dvě postavy a typicky ZNÁMÝ hlas -pojeďte s námi do.../místo mého bydliště /.Ten hlas mě zmátl, měla jsem za to, že takový ječák má jen jeden člověk na zeměkouli  - náš soused přes několik baráků. Jak ráda jsem zasedla, ale v okamžiku dosedu jsem zjistila ZRADU ! Byla to moje mýlka, v autě seděli dva úplně cizí mužský v montérkách. Strachy jsem ani nedýchala, bylo to nejdelších pár kilometrů v mém životě. Poblíž domova mi zastavili a jeli dál...Ta úleva !!!
Jak se později manžel v práci dověděl, byli to avizéři ČSD a jeli pro někoho, kdo měl náhle zastoupit strojvedoucího. Oni mě znali od vidění podle manžela, ale mohla jsem asi v 25 letech znát celou " modrou armádu"?
Samík 97


Milá Samík97,
já bych se sama v noci bála a teď nevím, jestli víc lesa nebo těch v montérkách.

Reklama