Magický čas letního slunovratu a Svatojánské noci máme za sebou, i když ve vlnách ještě bude nějaký čas působit na naše smysly. Odjakživa to byla doba, kdy se slavilo pod širou oblohou - za přítomnosti posvátného ohně. Součástí rituálu oslav bylo i vhazování různých prostředků, které hořením uvolňují vonné esence. Obecně se nazývají vykuřovadla.

Podle www.rymer.cz, dotkneme-li se vykuřovadel, dotkneme se zároveň té nejstarší historie lidstva. Ne nadarmo jsou vykuřovadla nazývána archaickou aromaterapií. Archaická je proto, že se její vznik datuje zhruba do doby před jedním milionem let. 

vykuřovadlo

Do dneška neexistuj žádná rozvinutá kultura, která by vykuřovadla nepoužívala. Která by pomocí vonného dýmu, neprováděla mystické obřady, neobětovala bohům, či se jen nemodlila v kostele za přítomnosti krásné vůně kadidla.

Moje dobrá přítelkyně, mistr v reiki, mi vždy kladla na srdce, pokud prosíš o splnění přání, zapal tyčinku, vůně se ponese až do nebe...

Pomocí vykuřovadel můžeme čistit prostory od negativních energií, pomáhat při léčbě nemocí, odbourávat stresy a napětí, povzbuzovat psychiku, ovlivňovat snění, vyvolávat vidiny, prohlubovat meditaci, zasvětit nás do mystérií éterické energie rostlin a celkově nás obohatit. 

Vykuřovadla mají moc změnit atmosféru, vytvořit uvnitř i vně kouzelný prostor plný tajemství a vzrušení z nepoznaného. Je to úžasný prostředek, jak alespoň na chvíli uniknout z všedního dne, oprostit se od každodenního shonu a stresu a SNÍT. 

Vykuřování není složité, jedná se o rituál, který většinou věnujete sami sobě, ale i tak byste si měli uvědomit, za jakým účelem tento rituál vykonáváte, čím víc do něj vložíte, tím bude mocnější a účinnější. 

Vykuřovadla také hrají významnou roli v mnoha obřadech týkajících se lásky, ať již té duchovní, či tělesné - smyslné. 

Podle www.obchodmagie.cz vůně klasických kadidel se podobají lidským feromonům, vonným poselstvím, která silně ovlivňují lidskou sexualitu. Vůně kuřidel povzbuzuje schopnost milovat a stimulovat erotiku. Na vlně takového vykuřovadla, jako je např. ambra, dračí krev, jasmín, pačuli, santal a další z erotizujících vůní, se může vaše fantazie a smyslnost rozproudit naplno, nejlépe ve dvou :-).

Mnohé pohanské oslavy, které byly pořádány venku u ohně, do kterého se také vykuřovadla dávala, končívaly nezřídka na vlnách erotiky a sexuálních hrátek. Bylo to i přispěním vonných esencí, které se hořením uvolňovaly a nejednomu účastníku zamotaly hlavu? 

Kdo ví.  :-)

Reklama