Když vám kouká lem kalhotek nebo ramínko od podprsenky, je to sexy, nebo trapas? To je otázka. Jednou je to módní prvek, podruhé faux pas. Jak je tomu dnes? Dá se to jednoznačně říct, nebo je to věc soudnosti a sebekritiky?

rameno

Jeli jsme s přítelem na koních. Proti nám šla mladá štíhlá dívka s volně pobíhajícím psem. Když nás uviděla, snažila se psa připnout na vodítko. Právě jsme projížděli kolem ní, když se sklonila ke svému psu a z tyrkysových tepláčků jí vykoukla růžová tanga a kousíček půlek. „Kasička“, jak tomu vtipně říkají moje dcery. Byl to docela hezký pohled a nikdy bych se nad tím nepohoršovala.
Ale co já vím, být jí šedesát... nebo mít sedmdesát kilo, už by nám to asi tak sexy nepřipadalo.

Vykukující prádlo a pohled na něj je věc názoru. Podle mého si takový „výstřelek“ mohou dovolit jen ženy mladé a s hezkými postavami. Ale ne vždy. Něco jiného je volný čas a třeba práce, kde je vyžadován přísný dress code. Tam je vykukující prádlo tabu vždycky. I když nepopírám, že pro mnohé kolegy by to mohlo být příjemným vzpružením a pastvou pro oči.

Na téma vykukující spodní prádlo se dokonce vedl průzkum. Přečtěte si názory některých tázaných. Ženy jsou kritičtější než muži.

Jedna z nich označila tento trend za „přehnaný a nevkusný“, jiná dokonce prohlásila, že je to „nechutné“.

47letá žena řekla, že by to mohlo být dobré pro mladé lidi, ale rozhodně ne pro starší.

Některé ženy tvrdí, že to je stejně více pro muže. „Hezká krajková tanga vyčuhující z kalhot rafinovaným způsobem mohou být pro některé muže velmi sexy, ale ta dívka musí být hezká a opálená,“ řekla 27letá žena, zatímco 26letá žena řekla: „Mužům by zlomilo srdce, pokud by dívky nenosily tanga.“

Žít a nechat žít, o tom je přesvědčena jiná žena: „Pokud to někomu dělá radost, ať si to nosí.“

Muži jsou v názorech opatrnější: „Mohlo by to být elegantní, ale také hrozí riziko exhibice špeků,“ říká jeden z nich. Může to byt zdrojem zábavy během nudné přednášky nebo jednání, přidává svůj názor další.

Jiný má dokonce dobrou radu pro své kolegy: „Sexy na ženách, ale trapné na mužích.“

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in?

Zdroj: Fashion days

Čtěte také:

Reklama