U většiny lidí jsou z celého těla nejvíce zanedbávány nohy. A přitom péče o ně jim dodává nejen krásu, ale především se s nimi báječně vykračuje. Když jsou v pohodě vaše nohy, jste v pohodě i vy. Dbejte na to, aby vaše nohy byly vždy o krok napřed!

 

Jednoduchá domácí pedikúra aneb jak zlepšit stav vašich nohou

1.       Odlakovačem odstraňte z nehtů starý lak.

2.       Ponořte nohy na tři minuty do lázně s horkou vodou a promasírujte je konečky prstů pro uvolnění a relaxaci celého těla.

3.       Pemzou odstraňte ztvrdlou pokožku. Poté nohy opláchněte.

4.       Vmasírujte mezi prsty a na celá chodidla zvláčňující krém na nohy, pokud trpíte pocením nohou, můžete nanést pudr na nohy.

5.       Ostříhejte si nehty u nohou, nehty vyhlaďte a lehce vytvarujte pilníčkem, případně nalakujte lakem na nehty

 

Pečujte o nohy - pečujete o sebe

Nezapomínejte hydratační krém aplikovat i na holeně. V této oblasti se nevyskytuje mnoho mazových žláz, a proto zde může pokožka trpět vysušením. Na nohy často aplikujte zvláčňující krém. Vynikající je aplikovat krém a poté si navléci bavlněné ponožky, nejlépe před spaním. Do rána bude pokožka na nohou nádherně jemná.

Pamatujte, že při cvičení je nutné mít nohy jako v bavlnce. Noste tedy vhodnou obuv, která ochrání nohy a následně i vaše tělo před poškozením.

 

zdroj: Oriflame

Kosmetiku Oriflame můžete zakoupit prostřednictvím nezávislých kosmetických poradkyň. Kontakt získáte na infolince Oriflame 271 024 999 nebo na www.oriflame.cz

 

Reklama