Nový rok je skvělou příležitostí pro změny, které jsme v průběhu roku odkládali. Také patříte mezi ty, kteří si dávají vždy na Silvestra předsevzetí, ale velmi rychle na ně zapomenou? Změňte to a letos si zvolte reálné cíle.

Nezapomněli jste na své zdraví?

V rámci novoročních předsevzetí byste určitě měli pamatovat také na své zdraví a případnou změnu životního stylu. A přiznejme si - v této oblasti má každý z nás co zlepšovat. Jak ale vytrvat a nevzdát se s příchodem prvních neúspěchů? Připravili jsme pro Vás několik tipů, které Vám pomohou.

  • Stanovte si pro Vás splnitelné cíle.
  • S úpravou životního stylu začněte postupně - i malý krok může pro Vaše zdraví hodně znamenat.
  • floraNezapomínejte, že zdravý životní styl neznamená jen správný jídelníček, ale také pohyb, psychickou pohodu a nekouření. Nesnažte se změnit pouze jednu oblast (více se dozvíte na www.flora.cz.)
  • Základem pro úpravu životního stylu je znalost Vašeho zdravotního stavu. Znáte svou hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a BMI? Pokud ne, co nejdříve navštivte odborníka.
  • Pokud nemáte výše uvedená vyšetření v pořádku, nezoufejte. Při zvýšených hodnotách může k nápravě stačit drobná úprava životního stylu. Např. při zvýšené hladině cholesterolu v krvi je odborníky doporučována konzumace margarínu Flora pro.activ*, který obsahuje aktivní složku rostlinné steroly, o nichž bylo klinicky prokázáno, že při pravidelné konzumaci 2-2,5 g denně snižují hladinu „zlého" LDL cholesterolu v průměru o 10 % během tří týdnů a v kombinaci s pestrou vyváženou stravou a zdravým životním stylem v průměru až o 15 %. Margarín Flora pro.activ má navíc nízký obsah tuku (35 %) a dále také obsahuje vitamíny A, D, E B6, B12 a kyselinu listovou. (* Odborná společnost praktických lékařů doporučuje rostlinný tuk Flora pro.activ, protože obsahuje rostlinné steroly, o kterých bylo klinicky prokázáno, že výrazně snižují hladinu cholesterolu.)
  • Úprava životního stylu není procházka růžovým sadem a určitě se nejedná o věc, na kterou byste měli jít intuitivně. Poraďte se proto s odborníky - nutriční terapeutky Vám jsou k dispozici např. na bezplatné Informační lince Flora 800 175 324.

Nezapomeňte na své novoroční předsevzetí a snižujte svůj cholesterol!

siskova„Rozhodla jsem se, že snížím svou hladinu cholesterolu a s pomocí margarínu Flora pro.activ se mi to podařilo již za 3 týdny.“
Začíná nový rok - období našich předsevzetí. Rozhodněte se pro snížení hladiny svého cholesterolu: přejděte na zdravější životní styl a margarín Flora pro.activ. Já jsem to již udělala a stálo to za to!

Chcete vědět více o rostlinných sterolech?

Rostlinné steroly jsou přírodní látky, které se svojí strukturou podobají cholesterolu. Proto zabraňují vstřebávání části cholesterolu ze střeva do krve. Nevstřebaný cholesterol je tak vyloučen z těla a jeho hladina v krvi se snižuje. Rostlinné steroly se v malém množství přirozeně vyskytují ve stravě, např. v rostlinných olejích, obilovinách, ovoci či zelenině. Doporučený denní příjem je 2-2,5 g rostlinných sterolů. Toto množství je obsaženo např. ve 425 rajčatech, 150 jablkách, 83 pomerančích nebo v pouhých 30 g margarínu Flora pro.activ (odpovídá 2-3 lehce namazaným krajícům chleba).

Reklama