Přestože nebude žádným módním přešlapem vyrazit no chladnějších dní v semišových kozačkách (ba naopak) anebo ve šněrovacích biker boots, jsou tu nové trendy, které se hlásí o slovo a rozhodně stojí za to dát jim šanci. A přestože se stylem liší, jedno mají společné – jsou to boty na pohodlné chození. Takové, v nichž můžete prošlapat celý týden bez puchýře nebo namožených lýtek. A co víc, dokonale souzní s módními trendy, o nichž tu byla nedávno řeč.
Takže, do čeho se letos obout?

Trendy “gumáky”
5f5605fbafec5obrazek.png

Pokud máte holínky zafixované jako obuv na zahradu a do deštivého lesa, je načase seznámit se s novou podobou těchto gumových bot. K vidění byly na přehlídkách takových značek jako je Prada, Bottega Veneta, Versace či Valentino. Právě tyto hlavní italské domy prosazovaly nejneočekávanější tvar obuvi této sezóny: robustní botu Wellington. Holínky už nejsou žádná nuda, jsou šik, barevné, lesklé, v různých délkách a s pořádnou terénní podrážkou. Trend pro odvážné holky. Ideální klidně i k sukni nebo těm nejromantičtějším šatům. 

Mortal Kombat
5f5605207ec81obrazek.png

A když už jsme u těch robustních “těžkých” bot. I letos neuděláte chybu s pořádnými botami v koženém provedení. Čím výraznější podrážka, tím lépe. Nosit se bude šněrování, ale i hladké provedení bez tkaniček. A opět platí, že mix trendů se vyplácí. Proto se nebojte s těmito botami pracovat jako s holínkami. Rock’n’Roll a romantika jdou krásně ruku v ruce. 

Na elegantní notě
5f5607b449bb7obrazek.png

Toužíte-li po jednom páru bot, který bude dokonale splňovat přísný pracovní dress-code, pořiďte si mokasíny. Jsou skvělou volbou ke kalhotovému kostýmku, ale stejně tak perfektně vyváží rockerský outfit s koženými kalhotami. 
Nebojte se výrazného provedení mokasín - zvířecího vzoru, třásní nebo např. kovových spon či jiných aplikací. 

Na hraně
5f5606cb7e818obrazek.png

Tento trend rozhodně není pro každého. Tupou špičku bot musí vynést opravdu jen ty nejodvážnější milovnice módy. Na rozdíl o ostré špičky je toto “kopýtko” vhodnější spíše na malé nožky. Faktem ale zůstává, že majitelkám malých chodidel tupá špička vykouzlí roztomilou nožku. Nosí se kotníková obuv na podpatku, kozačky, ale také lodičky v tomto střihu nebo baleríny s páskem přes nárt.

Také si přečtěte:

Reklama