Vlastně ani nevím, kde se to vzalo, ale prostě to všichni dodržujeme - stejně jako máme období vhodné pro sázení rajčat, pro lov bažantů nebo pro sběr lesních plodů, máme i dobu vhodnou pro deklarování nejrůznějších (více či méně splnitelných) předsevzetí. Děláme to – masochisticky – ve chvíli, kdy se láme rok, století nebo dokonce tisíciletí jako letos. Místo abychom si v poklidu užívali silvestrovského veselí s přáteli či s rodinou, sumírujeme si v hlavě všechno, co jsme dosud dělali blbě a co chceme od prvních chvil nového roku (století, tisíciletí…) dělat správně.
Budu chodil pravidelně cvičit, začnu se učit pořádně anglicky, nebudu jíst sladké a tučné, nebudu se hádat s manželem, budu psát kamarádce, co žije v zahraničí, nebudu si nechávat nepříjemné úkoly na poslední chvíli, nebudu vyhazovat peníze za blbosti, uklidím ve špajzu… Prostě mučíme svoji mysl starostmi, na které by nás jindy ani nenapadlo takhle souhrnně pomýšlet. No jo,ale aspoň si je takhle všechny vyjmenuju a budu se podle toho řídit, můžete namítnout… Houbeles! Nebudete!
Stejně se bude dál prášit na vaši permanentku do posilovny, stejně budete chodit mlsat do lednice a hašteřit se s mužem a anglicky budete mluvit stylem „massa Bob“ a kamarádce napíšete jednou do roka a nepříjemnou práci si vždycky necháte až na noc před termínem odevzdání a těsně před výplatou budete počítat desetníky a váš špajz? Škoda mluvit! :-))))))
Takže pojďte si teď spolu se mnou dát jedno předsevzetí – poslední – že si už nikdy nebudeme dávat žádná předsevzetí. Když někdy budeme chtít něco ve svém životě změnit nebo udělat lépe, prostě to uděláme. A je jedno, jestli to bude na Nový rok, na Velikonoce, v červnu nebo v září… Platí?
Reklama