Na téma vykradení jsme si povídali s panem Ivanem Pavlíčkem, odborníkem na zabezpečení domácností ze společnosti Next. Děkujeme mu za jeho odpovědi.
5cf637b7d89e8obrazek.png

Co z vaší zkušenosti odradí zloděje před vykradením bytu?

Dávno pryč jsou doby, kdy bylo trendem být nenápadný a moc se třeba dveřmi neodlišovat. I policie dnes říká, že viditelné zabezpečení odradí 95 % pachatelů. Takže doporučení je pořádné bezpečnostní dveře, viditelná siréna od alarmu, kamery nebo makety kamer.

Jakým způsobem nejčastěji zloději otevírají zamčené dveře? Jakým způsobem vnikají do objektů, které chtějí vykrást?
5cf637e41b27dobrazek.png

Dveře jsou nejčastěji překonávané násilným způsobem, tj. vyražením, vypáčením nebo proražením. Minoritní jsou pak sofistikované způsoby jako vyhmatání vložky planžetou nebo bumping. Ty jsou nepříjemné tím, že nezanechávají velké stopy a bývá problém s pojistným plněním. Proto jednoznačně doporučujeme kvalitní české certifikované bezpečnostní dveře vybavené bezpečnostní vložkou minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře.
K nejčastějším způsobům vniknutí do objektu patří překonání dveří nebo rozbití oken či balkonových dveří v případě přízemních bytů či domků. V menší míře se pak zloději dostávají do objektů sklepními nebo naopak střešními okny. Rovněž garážová vrata jsou obvyklou slabinou rodinných domů. Známy jsou i případy, kdy zloděj rozebral kus střechy.

Stačí mít bezpečnostní zámek?
5cf6384b55dd3obrazek.png

Samotný bezpečnostní zámek je víceméně k ničemu. Vždy je lepší si ušetřit na kvalitní bezpečnostní dveře, kde zámek je jejich součástí a je chráněn v jejich konstrukci. Utrácet za částečné vylepšování dveří jsou spíše vyhozené peníze. Kvalitní bezpečnostní kování na mizerných dveřích pak slouží spíše jako ideální opora pro páčidlo bytařů

Vnikají zloději do domácnosti častěji dveřmi, oknem nebo přes balkon?

U přízemních bytů a rodinných domů jsou častějším místem napadení okna či balkonové dveře. V případě bytů od druhého patra výše jsou to prakticky vždy dveře.

Jak ideálně zabezpečit dveře před rizikem vykradení? Na jaký typ dveří se můžeme spolehnout?
5cf6387c32dceobrazek.png

Ideální jsou bezpečnostní dveře 4. bezpečnostní třídy. Jsou jen o něco málo dražší než dveře 3. třídy a poskytují výrazně větší bezpečí. Nezapomeňte, že v případě bytu je vaší povinností, aby dveře měly i certifikovanou požární odolnost.

Jaké jsou vaše dveře NEXT? 

Dveře Next jsou český výrobek a patří k nejbezpečnějším na trhu. Mají mnohabodové zamykání, masivní ocelovou konstrukci, speciální ochrany zámků, bezpečnostní panty a velkou variabilitu výsledného povrchu a designu. Jako jediné dveře na trhu umožňují v případě poškození nebo odření, např. psem, výměnu jen samotného povrchu. Vyrábíme je vždy na míru.
5cf6388d3be1bobrazek.png

Napadají vás nějaké mýty, se kterými se setkáváte v praxi? Co si někteří lidé myslí a při tom to není pravda?

Lidé si často myslí: “Mně se to nemůže stát”. U nás se nikdy nic neztratilo je nejčastější věta zákazníků, kteří si k nám přijdou vybírat dveře poté, co je nebo sousedy vykradli. Omylem je rovněž představa, že Váš byt ochrání pes nebo všímavý soused. Rovněž různé vylepšování dveří, oplechování, závory apod. lidé mylně považují za zabezpečení. Bytařům stačí najít jen jednu slabinu dveří a obvykle jim to trvá jen pár sekund.

Více najdete na www.next.cz
5cf638a30f0beobrazek.png

Naše další články:

Reklama