No, tak můj zážitek, který se mi stal před 14 dny, není ani vtipný, ani veselý. Ale nejen vtip a jásot patří do života, ne?

Jeli jsme s přítelem k jeho rodičům na oběd. Míši mámu jsem viděla jednou a jeho otce vůbec. Takže si umíte představit, že jsem byla dost nervózní....

Přijeli jsme na místo a já celá šťastná zjistila, že jak maminka, tak i tatínek jsou fajn lidi a že jsme si vzájemně padli do oka. Nervozita ze mě sjela jak kapka deště po lístku a já se konečně uvolnila, zahnala ten odporný pocit kolem žaludku.

Oběd byl báječný a já si nemohla přát víc. Ale, znáte to: Nechval dne před večerem...

Na odpolední kávu se totiž dostavila babička – maminka Míši otce.

 

A z babičky se vyklubal nejen generál a vůdce rodiny, ale taky pěkně zlý a odporný člověk. 

Nejprve se mě vyptávala na vše co se týká mě – odpovídala jsem podle pravdy.
Pak přešla s otázkami na tělo i na mou rodinu – nebylo mi to moc příjemný, ale opět jsem odpovídala podle pravdy.
 

Jenže pak se začala vyptávat na to, koho volím, zda jsem věřící, s kolika muži jsem spala, zda kouřím, zda beru drogy, kolik vydělávám, jaké mám věno.... A to už jsem si řekla a dost! Jen mě zarazilo to, že nezasáhli jednak Míši rodiče, ale hlavně Míša!

Rázně jsem řekla, že v tomto rozhovoru odmítám pokračovat, že se mi nelíbí, ba přímo se mi dotýkají její otázky a že mi to nepřipadá ani trošičku vhodné téma na to, že se vidíme poprvé a že s Míšou ani svatbu ještě neplánujeme. 

Babka práskla rukou do stolu a přísahám, že jak Míši rodiče, tak i on nadskočili!

Řekla mi, že jsem u ní v baráku (dům pronajala Michalovým rodičům ) a že se tudíž budu také podle toho chovat.

Zírala jsem na ni jak vyvoraná myš a první, co mě napadlo, bylo, že se chová jako blázen!!!

Podívala jsem se na zbytek osazenstva, jakože co oni na to.... ale oni nic. Prostě jen seděli, Míša se díval z okna, otec si zapálil dýmku a maminka Míši dělala, jakože tam vůbec není. Řeknu vám, připadala jsem si jak v předminulém století a nebo jako v rodině nějakých mafiánů, kde tím NEJ bossem je babka.

Evidentně se jí celá rodina bála a NIKDO neřekl ani slovo na moji obranu! Ani Michal ne!

Tak jsem vstala a pěkně od plic jsem babce řekla, že se mnou nikdo takto jednat nebude a že se může spolehnout, že do toho jejího baráku už nevkročím! 

S nosem nahoru jsem vykráčela z místnosti, ale řeknu vám, bylo mi děsně!

Od té doby s Michalem nemluvím, protože to, že se mě nezastal, mě fakticky děsně naštvalo. Ale řeknu vám, že pokud se s Míšou usmíříme, nikdy mě už k nim nedostane!

Na tohle totiž fakt nemám nervy a hlavně nejsem zvyklá na to, aby se mnou někdo takovýmto povýšeným a hnusným způsobem jednal!

 

 

 

 

 

 

Reklama