Monochromatický neboli celočerný outfit od hlavy až po paty je celkem jednoduchý a univerzální komplet téměř každé ženy. Nic nezkazí, člověk o něm nemusí po ránu moc přemýšlet a je nadčasový.
5c6fcd42ee06dobrazek.png

ALE! I jednobarevné oblékání potřebuje svá pravidla. Tak třeba: takový outfit by se neměl skládat z jednoho materiálu, ale naopak by se měly jednotlivé látky mixovat. Do města nepatří legíny, i kdyby byly sebečernější. Ty si raději nechte na cvičení. I tato základní barva chce v některých záležitostech cit a nic by se nemělo přehánět – řeč je o „těžkých“ materiálech jako je kůže, latex, vinyl nebo třeba samet. Na druhou stranu, pokud se černé ujmete s grácií, klidně můžete díky těm správným fíglům a doplňkům vypadat hned o level lépe!

Předejte výrazné šperky
5c6fca66900fcobrazek.png

…a udělejte z nich dominantní prvek celého outfitu. Klidně se oblékněte jednoduše – černé skinny džíny, úzký jemný černý roláček, kotníčkové boty. Abyste si ale nepřipadala jako úplná černá můra, vyzbrojte se do ulic šperkem, který upoutá pozornost – výrazné visací náušnice, anebo třeba velká brož na svetru. Ty se totiž vrací do módy, tak prohledejte šperkovnice vašich babiček a maminek.

Nazujte správnou obuv
5c6fc92682d39obrazek.png

Většinou chceme, aby nám celý komplet dokonale ladil, a tak nejčastěji volíme kotníčkové černé boty, kozačky pod nebo nad kolena, případně oblíbené biker boots. Co takhle ale trochu vykročit z davu a místo staré dobré klasiky zvolit boty s leopardím vzorem, v metalickém odstínu stříbrné nebo zlaté nebo třeba takové, co jsou zdobeny výraznou aplikací? Rozhodně skvělá volba!

Dotek červené
5c6fc99092c1fobrazek.png

Pokud nějaká barva k černé opravdu sedí, je to červená. Ta slušela už Ferdovi mravencovi i jeho družce Berušce. Slušet bude i vám. Tuto barvu vášně volte ale v doplňcích nebo menších detailech jako je červená rtěnka nebo nehty.  V kombinaci s černými linkami na očích budete za sexy divu.

Nepřehlédnutelná kabelka
5c6fc9e7b06bdobrazek.png

Zapomeňte na nudná psaníčka nebo velkou tašku. Pokud toužíte svůj celočerný outfit trochu pozvednout, vsaďte na kabelku, která bude fungovat jako perfektní šperk. Výrazná barva, zdobení nebo atypický tvar. Nebojte se ji nosit ani do práce!
5c6fce1cabef6obrazek.png

Super fígle

Na závěr ještě existuje pár osvědčených triků a fíglů, díky nimž budete v černé vždy za hvězdu:

  • Kombinujte „lehké“ a „těžké“ materiály jako je satén a kůže, samet a vinyl, černý tyl a hrubá pletenina
  • Nechcete-li v černé působit moc tvrdě, uberte na make-upu a volte spíše nahé líčení a bezbarvý lesk na rty.
  • Přijde vám černý kalhotový kostýmek moc usedlý? Tak si k němu obujte bílé tenisky! Ty fungují vždy a naprosto přesně.

Také si přečtěte:

Reklama