czz.jpg

Na Motorole moto g100 nás v první řadě zaujal design. Záda jsou oblá s matným povrchem. Bohužel, ani zde se nevyhneme otiskům prstů jako u konkurenčních telefonů s lesklými zády.
 
Telefon se odemyká na pravém boku tlačítkem pro vypnutí telefonu, na němž se nachází dlouhá odemykací plocha pro otisk prstu. Nad ní je pak tlačítko pro regulaci hlasitosti. Na levé straně telefonu pak najdeme tlačítko pro spouštění Google Asistenta a slot pro dvě SIM karty nebo paměťovou kartu.

se.jpg

Velmi nás potěšil 3,5 mm slot pro sluchátka na spodní straně telefonu, do kterého se dají zapojit klasická sluchátka. Ačkoliv je telefon trochu větší a silnější, dobře padne do ruky. Displej telefonu má 6,7 palce (2 520 × 1 080 px). Je chráněn sklem Corning Gorilla Glass 3, které je poměrně odolné proti poškrábání. Zaujalo nás, že jakmile telefon zvednete, rozsvítí se na displeji hodiny a ikonky s upozorněními.

snap.jpg

Asi největším benefitem tohoto telefonu je jeho výkon. Procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G je velmi výkonný. Telefon má 8GB operační paměť a 128GB interní paměť, která se dá navýšit ještě paměťovou kartou. Baterie telefonu má kapacitu 5 000 mAh. Při klasickém používání, kdy budete hodně fotit a natáčet, vydrží moto g100 tak den a půl. Někoho jistě potěší, že moto g100 podporuje 5G sítě.

zzt.jpg
 
Tento telefon by se dal nazvat telefonem mnoha objektivů. Na zadní straně nalezneme čtyři a na přední dva. Snímky jsou ostré, možná mírně kontrastnější. Výsledek je ale spíše průměrný. Velmi dobré snímky však nabízí v makro režimu. Jsou krásně ostré a detailní.

uiiu.jpg

Na přední straně fotoaparátu nenajdeme pouze jeden snímač jako u většiny konkurenčních telefonů, ale rovnou dva. Jeden 16megapixelový klasický a druhý 8megapixelový ultraširokoúhlý, který je skvělý například ve chvíli, kdy chceme, aby za námi bylo vidět více pozadí nebo se na fotografii vešlo více lidí. Snímky z předních fotoaparátů jsou velmi dobré.

uuz.jpg

Motorola moto g100 zvládá natáčet videa v 6K i 4K.  6K je však bohužel bez stabilizace, u 4K je to už v pořádku. Výsledek není špatný, ale mohl by být rozhodně lepší. Zdálo se nám, jako by telefon video občas příliš přeostřil. Hezká videa však dělá mobilní telefon v režimu makro. Vyzdvihnout však musíme kvalitu zvuku. Tu mají videa perfektní. 

Více na MOTOROLA.COM

Reklama