Vykládání karet je podle mě  v současnosti činností  již tak nějak  samozřejmou. Populace se dělí na ty, kdo těmto záhadným činnostem nevěří, a na ty, kteří je berou jako přirozenou součást života. V létě mi bude 44 a mám-li zapátrat v paměti - vykládací karty jsem poprvé spatřila jako dítě.

Naše sousedka, taková hodně zvláštní osoba (zdravím do věčných lovišť), měla již tehdy takové netradiční vykládací karty, které si od ní naše máma půjčovala. Shodou okolností jsem ty samé karty našla nedávno u jedné klientky na parapetu záchodového okénka jejího bytu. :-) Úplně mě tehdy zamrazilo. Nikde jinde jsem je totiž nepotkala. Dodnes si vzpomínám, jak jsme vykládání se zatajeným dechem sledovali a doufali, že vyjde symbol roh hojnosti - to totiž  byl asi ten úplně nejlepší znak, který mohl vyjít. Léta ubíhala a já se kolem 25 let dostala ke dvěma kartářkám, jedna mi předpověděla, že budu mít trojčata (tehdy za 250 Kč) - nevyšlo... A ta druhá mi vyvěstila nějaké  další „bla bla bla“ přibližně za stejnou cenu. Nějaký čas na to se mi do ruky dostaly mé životní symboly - starogermánské RUNY. Od začátku jsem měla pocit, že jde o dotek osudu, že hovoří jazykem, kterému dobře rozumím a který tak nějak ve všech vrstvách mě samotné prostě tak nějak přirozeně je. A naše společná cesta trvá již více než dvacet let. :-)

Runy

RUNY - podle učení Thomase Vomela-Voenixe, kořen slova runy pochází z keltského a germánského jazyka a jeho význam bychom mohli přeložit jako tajemství, záhada nebo mystérium. V jednom z nordických jazyků se setkáváme s velmi podobným výrazem pro magický znak. Tajemství run spočívá už v jejich původu, o kterém hovoří některé severské mýty. V mytologické písni Hávamál - výroky svatého, najdeme Ódinovu runovou píseň, ve které on sám podává zprávu o způsobu, jakým runy získal pro sebe, bohy a pro celý lidský rod.  

V této písni se pojednává o tom, že Ódin zůstal pověšen na stromu světa Yggdrassilu devět nocí a devět dní. Na konci svého šamanského zasvěcení obdržel - mimo jiné - také tajemství kouzelného runového písma. Runové znaky, ze kterých jsou sestaveny i vykládací karty tedy získal díky svému sebeobětování. Z pohledu moderního člověka se to může zdát kruté a velice náročné, ale s ohledem na historii a její bájné hrdiny, vše, co za něco stojí, má vysokou cenu. Runy podle Voenixe představují mocný duchovní nástroj, jelikož definují stavy našeho bytí a vzorce našeho vědomí. Navíc nám nabízejí i jedinečnou nevšední cestu, která by se dala pojmenovat runovou jógou - všechny runové znaky můžeme v jejich psaném tvaru napodobovat svým tělem. Zároveň si vizualizujeme obraz procvičované runy a nahlas vyslovujeme či zpíváme její jméno. Tímto můžeme vytvořit kanál pro vesmírnou energii symbolizovanou danou runou. Pravidelné praktikování těchto runových cvičení může podle Voenixe  vést k překvapivým zkušenostem, které lze aplikovat různými způsoby. 

Za svůj život jsem několikrát zkusila i jiné druhy vykládacích karet, třeba karty vílí - ale vůbec jsem nějak nechápala jejich poselství (asi nejsem víla :-)). Zkoušela jsem i taroty - ale vždy jsem měla pocit, že mi schválně říkají negativní zprávy - byly velice škodolibé... Vykládala jsem si i z dalších karet s různými motivy, ale nakonec jsem se vždy s tichou omluvou vrátila k těm svým milovaným Runám. Jako by byly mojí neoddělitelnou součástí. Na věčné časy, v dobrém i zlém. :-)       

Reklama