kvetiny

Chcete potěšit svého partnera něčím originálním? Řekněte své „miluji Tě" květinou. Ten, kdo umí darovat květinu, umí darovat kousek sám sebe. Doba předávání řezaných květin v celofánu je pryč, zabalte tentokrát květinu originálně do designového květináče Calimera společnosti Plastia. Květina vydrží déle a Vaše drahá polovička bude mít milý dárek stále před očima. Květináč Calimera se skládá ze dvou částí, vrchní část tvoří samozavlažovací vložka a druhou částí je vnější obal, který slouží jako zásobárna vody. Společnost Plastia Calimeru vyrábí v několika barevných variacích, které je možné dle vlastního vkusu kombinovat nebo je přizpůsobit oblíbeným barvám milované osoby.

„Vzhledem k rychlému pokroku a modernizaci dnešní doby se snažíme i my reagovat na poptávky zákazníků a dodávat jim moderní a designové výrobky," říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia. „Květináč Calimera vznikl na základě dlouhodobé spolupráce s českým designérem Janem Čtvrtníkem, který se zaměřil na estetickou stránku květináče, zatímco naše společnost na stránku funkční. Produkt Calimera splňuje jak vysoké požadavky kladené na pěstování květin, tak originalitu, která je u dárků stále více oceňována," dodává Lenka Novotná.

Sestavit lze také vlastní „květinový set". Barvy můžete volit dle své představivosti, designu bytu nebo podle aktuálních trendů. Stejně jako květináč Calimera, tak i konvičky a rozprašovače vyrábí společnost Plastia v několika barevných variantách.

Květomluva

 • kvetinyKarafiát bílý - nejistota je trapná, rozhodni se brzy.
 • Karafiát červený - tvé zdráhání mi působí rozpaky.
 • Konvalinka vonná - zamiloval jsem se do tebe na první pohled.
 • Hyacint - srdce mé náleží jen tobě.
 • Lilie - věřím ti, že jsi nevinná, nic nedám na lidské řeči.
 • Narcis bílý - vynikáš hrdostí.
 • Narcis žlutý - proč chceš zmařit naši lásku?
 • Růže růžová - vyznávám ti lásku.
 • Růže bílá - soužím se, neboť jsi mnou opovrhla.
 • Růže jasně červená - jsem velmi blažen tvojí láskou.
 • Růže žlutá - žárlím na tebe.
 • Tulipán - tvá krása nemá vnitřní hodnoty

Stejně jako květina patří neodmyslitelně k svátku svatého Valentýna, tak květináč patří ke květině. Při použití květináčů Plastia a jejich příslušenství se samozavlažovacím systémem Vám budou odměnou krásné a zdravé rostliny, které Vám budou říkat „miluji Tě" po celý rok. Nezáleží ani na tom, zda květinu dostanete nebo obdarujete sami sebe. Jisté je, že Vás květina vždy potěší.

Proč se na Valentýna dávají květiny?

Dle pověsti byl Valentin, křesťanský biskup v italské provincii Terni, uvězněn Císařem Claudiem, jenž nepovažoval ženaté muže za dobré válečníky, a proto vydal dekret, kterým sňatky zakázal. Valentin zákazu ale nedbal a milenecké dvojice tajně ve jménu křesťanské lásky oddával. Během svého uvěznění se sblížil se slepou dcerou žalářníka a učil ji všemu, co o křesťanství znal. Ta pod jeho vlivem přijala křesťanskou víru a stal se zázrak - začala vidět! Poslední vzkaz, který jí Valentin před svou smrtí (asi roku 268) poslal, končil slovy: Od Tvého Valentina. Dívka pak vysadila na jeho hrobě za římskými hradbami mandlovník, jehož růžové květy se staly symbolem svátku zamilovaných.

Krásného Valentýna všem zamilovaným, přeje společnost Plastia!

Reklama