Tak se s vámi loučím. Byl to krásný den, plný čtení o jídle.  Seděl jsem tu a chvílemi zasněně hleděl v dál a vzpomínal na dobrá jídla, kterými jsem byl k mému štěstí několikrát nakrmen.

Zrovna před chvílí jsem se zadumal a řekl si, že upeču kachýnku. Tak jak ji mám rád. Pěkně třináct hodin. Asi ji udělám na neděli. V sobotu ji dám péct kolem 23. hodiny na 80 stupňů. Ráno na šestou si dám budíka. Sliju polovinu výpeku. Přidám na 90 stupňů a před polednem, až budu mít uvařené kynuté knedlíky a začnu dělat zelí, odkryju pekáč a dopeču kůži do zlatova.

Těším se na krásně šťavnaté maso, na chuť výpeku se zelím a knedlíkem. Kručí mi v žaludku a slintám. To jsem celý já.

Ale než se půjdu najíst, musím vyhlásit, koho jsem vybral za dnešního vítěze.

Doufám, že se na mne nikdo nebude zlobit, když si vyberu Vlaďku006. Její popis přípravy srnčího masa mne nadchl a chystám se jít sehnat maso a připravit to podle jejího receptu. Posuďte samy:  Babička vařila na zámku. Mňam!

Jakou získá výhru, se s ní domluvím. Již jsem poslal e-mail, a co si vybrala, vám dám vědět zítra.

Nezapomeňte, že už teď můžete přispívat k zítřejšímu tématu dne: Kterým jsou Preventivní prohlídky. Více o tomto tématu se můžete dovědět v článku Dany Svobodové: Zítra půjdeme na preventivní prohlídku

A také až do zítřka můžete bojovat o váš tajný kulinářský sen. Více ZDE: VYHRAJTE TO, NA CO MÁTE CHUŤ

Tak mějte krásný zbytek dne a jezte s umírněností, vybírejte, jen co vám chutná, a obžerství se vyhýbejte. Nejen že je to hřích, ale je to i nezdravé.

Reklama