Milá Ženo-in,
 
rozhodla jsem se napsat odpověď na dotaz - co nejoriginálnějšího jsem dostala, protože na ten zážitek opravdu nezapomenu.

Když mi bylo šest let, přestěhovali jsme se do paneláku a já se po pár dnech seznámila se svým o rok starším sousedem. Kamarádíme se dodnes, je to skvělý kluk a hodně si rozumíme.

Tenkrát jsme spolu chodili i do stejné školy, čekávali jsme na naše maminky, když šly na společné nákupy, v autě a vyprávěli si příběhy a zpívali písničky. Ale copak v autě. Nejradši jsme zpívali v lese a nejoblíbenější písničkou byla písnička od Jarka Nohavici - Když mě brali za vojáka.

Zpívali jsme "z plna hrdla" na celý les a potom chytali sněhové vločky do pusy. V létě jsme pak jezdívali také společné tábory. A teď se právě dostanu k té výhře :o).

Na jednom táboře se nám opravdu moc líbilo, byla tam skvělá parta lidí. Jak je na takových táborech zvykem, večer se zpívalo s kytarou. Náš vychovatel nás naučil novou krásnou písničku. Část zpívá žena a část muž. Ve skupince jsme však všichni zpívali všechno. Písnička se mi hrozně líbila.

Jednoho dne byla vyhlášena "Soutěž ve zpěvu o stříbrného bažanta" - obdoba Zlatého slavíka.

Na táboře se získávaly po celou dobu také Bukolary, měna pojmenovaná dle vesnice, ve které jsme byli. Bukolary jsme pak mohli třeba nechat v lese a druhý den ráno jsme na tom místě našli hračky. Nebo jsme měli trhy, na kterých jsme si mohli kupovat drobnosti.

Při soutěži jsme mohli vyhrát nejen stříbrného bažanta, ale také právě Bukolary.

Přemluvila jsem kamaráda Jirku, aby se mnou šel zpívat, že si vyhranou částku rozdělíme. Chtěla jsem zpívat tu novou písničku, já ženský hlas a on části, které zpívá muž.

Jirka naštěstí souhlasil, a tak jsme začali nacvičovat. Písnička byla docela těžká a měla hodně slok, ale my jsme se to za pár dní krásně naučili a při soutěži se to všem moc líbilo, takže jsme nakonec vyhráli :o).

Originální výhrou však nebyly Bukolary, ale především ten bažant. Byl to bažant pro pánskou potřebu natřený na stříbrno, na konci měl kolem sebe uvázanou indiánskou čelenku a na druhé straně měl v díře zasazený tenisák, který byl taktéž natřený na stříbrno.

Ještě tam byly dodělané oči a zobák, aby vypadal jako opravdový bažant :o). Moc jsme se tomu nasmáli. Jen je škoda, že nám výhru na konci tábora zase odebrali :o).
 
Veronika

Milá Veroniko,
škoda, že Vám bažanta nenechali, ráda bych ho viděla alespoň na fotografii :-). A díky které písničce jste vlastně s Jirkou vyhráli?
Reklama