Milé ženy-in,

 

dnešní psí téma mi připomnělo, jak jsem onehdá „přišla“ ke svému prvnímu psíkovi. Vlastně psici, byla to fenka a jmenovala se Bibina. Ale nebudu předbíhat a začnu pěkně od začátku.

 

Byla jsem tenkrát ve třetí tříde a každou neděli jsem pravidelně sledovala Studio kamarád. Běžel seriál Přátelé zeleného údolí, který jsem moc ráda sledovala. Jednou paní Vavrinčíková, která Studio uváděla, vyhlásila soutěž. Týkala se právě onoho seriálu a výhrou měla být štěňátka černého kokršpaněla. Otázka zněla takto: „Jak se jmenuje pes ze seriálu Přátelé zeleného údolí.“ To jsem věděla, byla to Haluška, takže jsem se hned začala shánět po korespondenčním lístku, abych mohla odpověď co nejdřív odeslat. Stalo se.

 

Za pár dní mi volali z Kavčích hor, že mě vylosovali a kdy že si pro výhru přijedu! Byla jsem šťastná jak blecha, hned jsem burcovala rodiče, že honem honem, musíme jet. Tak jsme o další sobotě či neděli (to už si až tak do detailu nepamatuji, je to přece jen už nějaký ten pátek zpátky) vyrazili. Z klubka psíků v bedničce jsem si vybrala fenku, které jsem dala jméno Bibina, jak už jsem prozradila výše.

 

O štěňátko jsem se snažila starat svědomitě, samozřejmě s pomocí rodičů, naučili jsme ho chodit na bedýnku, prošli jsme si i škrkavkami, protože jsme samozřejmě netušili, že štěňatům by se nemělo dávat mlíko, ale pouze voda nebo hořký studený čaj.

 

Asi po dvou měsících jsme zjistili, že na pejska nemáme moc času, rodiče do pěti v práci, já se sestrou ve škole a pak v družině, chodily jsme tenkrát do pionýrského kroužku, já měla ještě plavání... Tak jsme se rozhodli, že Bibinu dáme do opatrování dědovi, který vždycky choval psy a měl velkou zahradu. Posledního psa musel utratit, protože byl vzteklej, a od tý doby si už žádného nepořídil. Bylo ale vidět, že je mu smutno, tak jsme si řekli, že mu alespoň uděláme radost, když bude mít nového přítele. Stalo se. Já slibovala, že každý víkend budu k dědovi jezdit a budu mu pomáhat se o Bibinu starat.

 

Jenže ejhle. Volám, dědo přijedu! A děda s klidem odvětil, že Bibinu už nemá, že když s ní šel na zahradu, potkal nějakou paní, které se moc líbila. Bibinu jí za stovku! prodal. Myslela jsem, že asi špatně slyším a předala sluchátko tátovi. Opravdu to tak bylo, nebyl to bohužel blbý vtip. Dost jsem to obrečela, pamatuji se, že táta s dědou potom snad asi rok vůbec nemluvil, byl na něj naštvaný. Kdyby byl děda řekl, že pejska nechce, samozřejmě bychom si ho vzali zpátky domů a už bychom to nějak vymysleli.

 

To je tak, když chcete někomu udělat radost - pro dobrotu na žebrotu. Nového psa jsme si pořídili teprve před šestli lety, jmenuje se César a je to westhighlandský bílý teriér. A protože teriér, tak je umanutý, namyšlený, dělá si s námi to, co chce, a má nás pěkně vycvičené. Poslechne, jen když se mu to zrovna hodí. Dívá se na nás takovým tím pohledem „tsss, vy mi jako chcete něco přikazovat? no to se ještě rozmyslím, jestli to vůbec udělám.“ Ale jinak je hodný, venku na procházce poslouchá a máme ho všichni moc rádi :)

 

benynka


Milá benynko,
musíte věřit, že se ta paní o Bibinu stará dobře a že je právě ona třeba tím psem jejího života.
Přejte jí to a na dědu už se nezlobte
Reklama