Čtenářka Janaa1 nám poslala celý přehled svých vítězství, od těch dětských po dospělácké a doufá, že jich ještě pěknou řádku přidá. A já Vám Janao1 děkuji moc za optimistický příspěvek. Jen tak dál!

Hezký den všem ženám i mužům in.

Moje největší vítězství? To je krásné téma..Můj život se skládal z mnoha malých dílčích vítězství..Ty první si nepamatuji, ale co moje pamě´t sahá, bylo moje první vítězství plné pláče - skočil na mě u babičky kohout a asi kloval dost bolestivě, neb skončil na pekáči.

Vyhrála jsem byť s mnoha klovanci a škrábanci. A taková byla i má další malá vítězství, trochu bolestivá, ale na konci vítězoslavný úsměv. V první třídě nás v ulici šikanovala romská holčička, která patřila do komunity romů žijících v rozpadlém domku na konci ulice - nedala jsem se, a bránila čest svou, mé sestry a dalších kamarádek tak urputně, že se nám pak dlouho vyhýbala.

Další vítězství byla na různých táborových a školních stezkách odvahy, a podobných branných závodech, ve Svazarmu za běh, střelbu a biatlon..Každá z medailí byla mým malým osobním vítězstvím - o hlavu menší a hubená holka to natřela“ těm velkým.

Další vítězství bylo dobré vysvědčení. Stálo leckdy spoustu úsilí a slziček vybrečených do polštáře, když se vše nedařilo tak jak má...

Na poli lásky jsem vyhrála svou první pusu, první milování,,později i svatbu a rozvod. I tato vítězství mě něčím obohatila, a něčím bolela. To rozvodové bolelo víc, než ony klovance od kohouta.

Za další své vítězství považuju, že jsem nezatrpkla, šla byť s lehkými obavami do dalšího vztahu a vyhrála tak svého přítele. Chodíme spolu devátý rok a je to jedno z těch nej vítězství.

Za to své nej ale považuju, že jsem po rozvodu s gamblerem dokázala poplatit dluhy a sama vychovat 4 děti. Starší 2 dcery už bydlí samy, obě mají maturitu a ta nejstarší už má sama syna- mého milovaného vnuka.

Mladší dvojčata letos budou dělat maturitu a jestli ji udělají, bude to pro mě velké vítězství. Nadělím si pomyslnou medaili za zásluhy.

Nebylo to lehké, stálo mě to spoustu sil a i kus zdraví, ale myslím, že jsem vychovala slušné a čestné lidi. To je to moje nej.

Ale dodávám , že prozatím..chci totiž s životem ještě nějakou dobu závodit, proto v nějaké to fajn vítězství ještě doufám..

Janaa1


Co vy považujete za vaše největší vítězství?

Pište mi to na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním, koho se dovíte dnes v 16 hodin. Čím? Opět nějakým překvapením. Snad na něj také dlouho nezapomene!

Reklama