Zasoutěžte si o jednu z deseti dětských audioknih Aprílová škola, jejíž autorem je Jiří Žáček a namluvili ji přední čeští umělci!

Vojta

V naší jednoduché soutěži můžete získat jedno z 10 cédéček, obsahujících audioknihu Aprílová škola.

Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a jedno z cédéček může být vaše!

Otázka zní: Kdo namluvil s Vojtou Dykem Aprílovou školu?

  • Karel Roden
  • Martin Písařík
  • Filip Renč

Soutěž končí v pátek 8. dubna 2011 v 10.00 hodin

Vojtěch Dyk s Martinem Písaříkem v Aprílové škole

banOblíbené bajky a nebajky, básničky, říkadla a písničky Jiřího Žáčka vydává Supraphon jako audioknihu.

Málokteré vydavatelství se tak jako Supraphon programově věnuje vydávání CD pro dětského posluchače. V promyšleném dlouhodobém plánu přináší nahrávky zábavné, zajímavé i inspirativní, pohádky, naučné příběhy, propojující zábavu s poučením i poezii pro děti.

Nahrávka Aprílové školy Jiřího Žáčka rozesměje a potěší jazykovým vtipem. Některé z básní jsou zhudebněny a nazpívány herci Vojtěchem Dykem, Martinem Písaříkem, Lucií Pernetovou s velkým nadšením a pochopením básníkova smyslu pro nesmysl. Herci a zároveň zpěváci si stejně jako autor pohrávají se slovními hříčkami, obrazovostí jednoduchých a zároveň pronikavě bystrých žertů. Vznikla nahrávka, která pobaví svou rozverností a veselou náladou.

„Děti čtěte, vzdělávejte se a až vás to nebude bavit, můžete si pustit literaturu z CD. Když si pustíte Aprílovou školu, tak uslyšíte, jak zábavné může být to, čemu se říká poezie.“ vzkazuje posluchačům Aprílové školy Vojtěch Dyk. Martin Písařík o své práci na nahrávce prozradil: „Tyhle básničky pro děti musí bavit nejen děti, ale i dospělé. Při nahrávání jsem se občas sám rozesmál nad čteným textem. Je to totiž poezie hravá, vtipná a chytrá.“

V knižní podobě vyšla Aprílová škola již v mnoha tisícových nákladech, poprvé v roce 1978 u nakladatelství Albatros. Dostala se do čítanek, nezestárla, tak jako nemůže zestárnout schopnost dětského vidění světa jejího autora.

Supraphon tento literární evergreen poprvé v audiopodobě vydává 25. 3. 2011.

  • CD: Jiří Žáček, Aprílová škola/ Bajky a nebajky
  • katalogové číslo: SU 6140-2
  • recitují a zpívají: Vojtěch Dyk, Lucie Pernetová, Martin Písařík, Radka Tesárková a Natálka Havlová
  • režie: Dimitrij Dudík
  • hudba: Petr Mendel
  • Doporučené cena CD: 249,- Kč
Reklama