Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá, zpívá se v jedné známé české písničce. Většina z nás skutečně zvířata ráda má, i když fakt, že jsou chlupatá, je leckdy majiteli oblečení jiného odstínu než je srst dotyčného chlupáče považován spíše za nedostatek. I proto si ostatně lidé vyšlechtili zvířata lysá – tedy nechlupatá. Známe lysé psy, kočky, potkany… Některým z nás připadají tyto výsledky dlouhodobého šlechtění škaredé, jiní si je doslova zamilují. Většina lysých zvířátek má vyšší teplotu těla než zvířátka chlupatá a tak jsou příjemná na omak. Často je ovšem trápí stejné problémy, jako lidi – v zimě musí nosit svetříky a oblečky a v létě je musíme mazat opalovacím krémem.

Většina zvířat však přece jen chlupatých je. Jedno takové se Vám bude v průběhu víkendu objevovat v tomto článku. Přesněji řečeno, tak trochu se objeví už v pátek odpoledne - bude rozřezané na dílky, které se budou postupně objevovat :). Vaším úkolem bude určit, o jaké zvířátko se to jedná a napsat odpověď sem. Z prvních dvaceti správných odpovědí pak vylosujeme vítězku a šťastnou majitelku třídimenzionální varianty hry scrabble – Upwords (viz tento článek) od firmy Parker. Jedná se skutečně o zajímavou hru, na které si pěkně pocvičíte přemýšlení a slovní zásobu.

A na závěr vás jenom poprosím, abyste si pod článkem nenapovídaly, ať má každá z vás možnost zkusit zvířátko uhodnout sama.

Soutěžit můžete do nedělní půlnoci. Jméno vítězky se dozvíte v průběhu pondělí.

Tak co, poznáte, jaké roztomilé zvířátko jsme si na vás na víkend připravili?

Reklama