Věděli jste, že foxtrot je pojmenován podle Harryho Foxe? Tento americký herec předváděl při svém výstupu komickou chůzi na ragtime, a právě tady dostal tento tanec svůj název – Fox’s Trot.

A že jive vznikl přímo z rock-and-rollu? Že tango má kořeny až ve starém Řecku? 
Pokud Vás tanec zajímá a chcete se některé kroky naučit, pak pro Vás máme soutěž! 

 

Instruktor tance, který láká v titulku článku, se skrývá přímo uvnitř krásné knihy s křídovým papírem a velkými barevnými ilustracemi. Z knihy sice bohužel nevyleze šarmantní opálený chlapík s nagelovanou patkou, ale určitě oceníte přehledné instrukce, jak se tanec, v pohodlí domova, naučit.

 

Pokud máte dobrou představivost a grafy vám nedělají potíže, určitě si svého instruktora oblíbíte. On je totiž nejen trpělivý a názorný, ale máte-li doma přehrávač CD, ještě Vám k tomu zahraje světově známé melodie, abyste se učili tančit rovnou do rytmu! A máte-li přehrávač v paneláku, určitě si Váš tanec oblíbí i sousedi!

 

Zapomeňte na atraktivní náročné kroky, které jste viděli u zkušených párů. První radost přichází již s jednoduchými tanečními kroky! Stavět se musí na pevných základech, a ty získáte díky této knize. Najdete tu také stručnou historii každého tance a barevné fotografie tanečníků v jednotlivých fázích figur.

 

A teď ta soutěž!

 

Máme pro Vás 4 publikace V rytmu tance od nakladatelství IKAR (ve spolupráci s Českou televizí), jejíž součástí je zmiňované CD k tancům. Pokud máte o tuto knihu zájem, pak zkuste štěstí v naší soutěži.

V průběhu tohoto pracovního týdne budou v článcích k vidění postupně jednoduché soutěžní otázky. Budou celkem 4 – každý den jedna. Vaším úkolem bude otázku vyhledat a zapsat si odpověď. V pátek bude aktivní TENTO ODKAZ (který v pátek najdete také na hlavní straně v upoutávce pod heslem Taneční instruktor k vám domů! (upoutávka je barevný text nahoře), kam správné odpovědi zapíšete – všechny najednou. Vzhledem k tomu, že otázka bude na magazínu viset pouze předem neurčený omezený čas, nevyplatí se čekat s hledáním až na konec týdne. Už by tu nemusely být k vidění všechny soutěžní otázky. Každopádně se nemusíte bát, že by mizely moc rychle, budou k vidění minimálně jeden celý den.

 

Ze správných odpovědí vylosujeme 4 výherkyně, které zveřejníme v novince na hlavní straně magazínu, a knihu jim zašleme na adresu, kterou si zadali ve své registraci na Ženě-in.

 

Držíme palce!

Reklama