• Skládat puzzle může už dvouleté dítě. Zpočátku jsou to puzzle obsahující pouze několik málo kousků, a důležitější než složený obrázek je způsob, jakým ho dítě skládá. Tím, jak bere jednotlivé puzzle do ruky, prohlíží je, obrací a znovu pokládá, rozvíjí jemnou motoriku, vyvíjí se koordinace oko – ruka. Oči, mozek a ruka dítěte se učí vzájemně spolupracovat a tato spolupráce je velmi důležitá při dalším vývoji. Dítě zjišťuje, že cesta k cíli vede zkoušením různých možností a zkoumá „Co se stane, když…
  • Čím jsou děti starší, tím více přemýšlí nad tím, kam který dílek puzzlů vložit a zapojují logiku. Obrázek vnímají komplexněji a nachází vztahy mezi jednotlivými dílky. Trénují prostorovou orientaci, logické myšlení, třídění i trpělivost a vymýšlejí strategie, jak obrázek dokončit. Zkušenosti získané při skládání různých jednodušších obrázků pak děti vkládají do skládání puzzle složitějších, větších a prostorových. Učí je to samostatnosti, řešení konkrétních složitějších situací a přináší uspokojení z hotového díla. Dítě si tvořivou hrou rozvíjí zdravé sebevědomí a emocionální vyrovnanost.
  • Používat puzzle můžeme nejen pro rozvoj našich schopností, ale s přibývajícím věkem i proto, abychom tyto schopnosti neztratili. Puzzle nám mohou pomoci udržet si vitalitu, radost ze života, hravost a úsměv do vysokého věku. Ať už hledáte chytrou zábavnou a hračku pro děti nebo si jako dospělý chcete procvičit mozkovou aktivitu a zabojovat proti ubývání mozkových buněk, puzzle je to pravé.

Jak získat puzzle Úžasňákovi 2?

Napište nám do diskuze níže, vtipnou vánoční historku. Tři nejlepší příspěvky odměníme puzzle Úžasňákovi 2 od společnosti Ravensburger. Soutěž končí 13. 12. o půlnoci.

Pro účast v soutěži je nutné být zaregistrovaná na Žena-in.cz a mít vyplněnou adresu a telefonní číslo v profilu pro doručení výhry.

Reklama