Ti, kteří nakupují vánoční dárky s dostatečným předstihem, si jistě nenechají ujít návštěvu listopadového veletrhu ANTIQUE v  Mánesu. Důvod? Od 9. do 13. listopadu bude v prostorách známé pražské síně opět přítomno na šest desítek předních starožitníků z ČR, kteří se tentokrát zaměří zejména na drobné užité umění 19. až 20. století. Na v pořadí 18. veletrhu tak budou vedle klasických komodit trhu starožitností vystaveny a návštěvníkům nabídnuty porcelán, hodinky, šperky, hrací strojky, tabatěrky a další drobné umělecké předměty. Zkrátka – krásné maličkosti, které patří k nejvděčnějším vánočním dárkům. Veletrh pořádá Asociace starožitníků a podrobnější informace jsou na http://www.asociace.com.

Jak se na posledních veletrzích ANTIQUE stalo samozřejmostí (a vyhledávanou službou), pořádající Asociace starožitníků opět zajistí odborné poradenství zdarma pro širokou veřejnost. V průběhu celého pětidenního veletrhu budou stanoveny konzultační hodiny expertů na vybrané komodity - starožitné hodinky, drobný nábytek a bytové doplňky, mince, šperky a malbu 19. a 20. století. „Lidé mají veliký zájem o oceňování právě menších předmětů, obrazů nebo nábytku, k němuž nosí ne vždy vypovídající fotografie,“ říká Simona Šustková, prezidentka Asociace starožitníků. „Čas od času se stane, že je před vyhozením zachráněna starožitnost v hodnotě i několika desítek tisíc korun.“

Nabídka jednotlivých vystavovatelů je v posledních letech stále atraktivnější. Před rokem se například mezi nabízeným zbožím objevil cestovní necesér (Rakousko-Uhersko, 18. stol.) v hodnotě 3 500 000 korun, unikátní jídelní servis Míšeň, 65.kusů, ale i vyplétaný pérovaný invalidní vozík Thonet a řada atraktivních obrazů. Počet návštěvníků na jarním/podzimním veletrhu je běžně okolo 10 tisíc, přičemž průměrný obrat dosahuje 20 miliónů korun. Na kvalitu nabízených artefaktů dohlíží po celou dobu konání veletrhu odborná komise Asociace starožitníků.

Podzimní veletrh Antique má obvyklý dobročinný charakter. Příjem z prodeje vybraných předmětů poputuje opět na charitativní sbírku. Tradičně bude udělena i cena pro nejlepší artefakt veletrhu, kterou předá prof. Milan Knížák,  patron veletrhu ANTIQUE, a čestný prezident Asociace starožitníků Dr. Richard Šubrt. Finanční odměna spojená s oceněním bude automaticky poukázána restaurátorským dílnám Národní galerie ČR na záchranu českého umění.

Pořádající Asociace starožitníků se vedle příprav každoročních veletrhů v současnosti věnuje zpracování databáze ověřených odhadců a restaurátorů dle jednotlivých komodit. Databáze bude v budoucnosti vyvěšena na internetových stránkách.

Návštěvní hodiny:
9.-12.11 2006  - 10.00-19.00 hod.
13.11.2006 - 10.00-16.00 hod.

Vstupné: 60,- Kč

A čtyři lístky na tento veletrh můžete vyhrát! Vždy dva a dva, takže cenu získají dvě z Vás. Jak?

Ve článcích (nikoliv v novinkách) tohoto dne se do 13:00 objeví fotky tří starožitných předmětů (pod fotkami bude projistotu napsáno soutěž, aby nedošlo k mýlce :)) a Vaším úkolem je sem (klikni) napsat co nejpřesněji, o jaké předměty se jedná.

Soutěžit můžete od tohoto okamžiku do zítřejšího rána do 8:00, pak se dozvíte jména vylosovaných vítězek. Lístky budou k vyzvednutí u kasy na jméno...

Pozor, pokud nechcete lístky, napište to k odpovědi, pro mimopražské máme připraven jeden přípravek od firmy Fytofontána pro Vaše zdraví!

Hodně štěstí :).

Reklama