valfruttaPřipravili jsme pro vás na červenec krásnou soutěž. Pokud vás baví vaření, můžete v naší soutěži vyhrát zajímavý kurz srpnového vaření dle vlastního výběru v hodnotě 3500 Kč a dárky v podobě výrobků Valfrutta - jistě je znáte, jsou to rajčata zpracovaná v den sklizně v různých podobách, aby usnadnila vaše vaření - rajčatové pyré, krájená rajčata, rajčata s bylinkami atd.

Soutěžní úkol je jednoduchý. V době trvání soutěže si kupte jakýkoliv výrobek Valftutta, vyfoťte jej a následně tento snímek vložte do soutěžního fotoalba. Stačí jedna fotografie. Co by na ní mělo být? Jednoduše vaše pojetí Valfrutty. Například Valfrutta v nákupním vozíku, v košíčku, v tašce, na stole, v ledničce... Je to jen na vás! Nejedná se o žádné umění, výběr vítězných snímků bude náhodný, aby měli všichni stejnou šanci.

Soutěž začíná v pondělí 6. 7. a bude ukončena 9. 8. Ve třech týdnech rozdáme krásné ceny: v daném týdnu vybereme dvě z vás, které získají srpnový kurz vaření dle vlastního výběru v hodnotě 3500 Kč a další tři budou oceněny balíčkem s výrobky Valfrutta, které pak můžete hned vyzkoušet při přípravě nějakého pokrmu.

Soutěž má jednu podmínku. Kromě soutěžní fotografie se vybraní výherci musí prokázat účtem, který bude dokladovat nákup libovolného výrobku Valfrutta v období trvání soutěže - od 6. 7. do 31. 7. 2009.

Vaříte rádi? Chcete se naučit něco nového od předních odborníků na gastronomii? Pak neváhejte, čekají na vás krásné ceny! Kupte a vyfoťte Valfruttu, vložte soutěžní snímek a vyčkejte, zda vybereme právě Vás!

valfruttaPokud vyhrajete, budete si moci vybrat z nabídky srpnových kurzů vaření v Pražském kulinářském institutu www.prakul.cz . Na jejich stránkách se můžete inspirovat, jaký kurz by se vám líbil. Všechny kurzy probíhají interaktivní formou, takže co si pod vedením šéfkuchaře připravíte, to si také za doprovodu skvělých nápojů zase sníte. V jednom kurzu se připravuje průměrně 4-5 různých pokrmů.

valfruttaDo soutěže se mohou přihlásit pouze zaregistrované čtenářky a čtenáři Žena-in, nezapomeňte na vyplnění funkčního e-mailu a adresy! Registrovat se můžete, pokud jste tak ještě neudělali ZDE: //zena-in.cz/registrace.php.

Soutěž probíhá zde, zapojte se! //zena-in.cz/clanek/valfrutta.

Letní inspirace od Valfrutty

Kuřecí tortilky s jemnou salsou

recept

Pro 4 osoby

 • 4 velké nebo 8 malých pšeničných tortil
 • 4 kuřecí prsní řízky
 • 400 g krájených rajčat Valfrutta
 • 1 cibule
 • 2 papriky
 • Kořenicí směs na Fajitas nebo Tacos
 • 200 ml zakysané smetany
 • 1 jablko
 • 2 jarní cibulky
 • Římský kmín, pepř, sůl
 • Olivový olej
 • Střik šťávy z citrónu
Tip

Vyzkoušejte vícero variant salsy:

Klasická salsa – místo jablka použijte zelenou papriku

Fazolová salsa – do klasické verze vmíchejte rozmačkané černé fazole z plechovky

Tortily můžete také na závěr zapéct posypané sýrem.

1) Jarní cibulku nakrájejte najemno, přidejte k ní nasekanou ½ papriky, nastrouhané jablko a obsah plechovky rajčat. Osolte, opepřete a přidejte jemně namletý kmín. Takto připravenou salsu odložte do lednice.

2) Řízky omyjte, osušte, zlehka naklepejte a vetřete do nich kořenicí směs. Na velké pánvi rozpalte olej a začněte na něm opékat maso (bude to trvat asi 5 minut z každé strany). V polovině opékání k masu přidejte na proužky nakrájenou cibuli a 1½ zbylé papriky. Občas zeleninu prohoďte, ať se rovnoměrně opeče.

3) Hotové maso vyjměte z pánve, nakrájejte jej na proužky a rovnoměrně naneste na tortily. Obložte opečenou zeleninou, zakápněte salsou a smetanou, srolujte a podávejte ještě teplé.

Už se těšíme na vaše fotografie!