V oblasti správné hygieny ústní dutiny existuje několik základních prvků. K těm nejdůležitějším faktorům patří technika čištění zubů, doba čištění i dobře zvolená a individuálním potřebám vyhovující zubní pasta. V současné době existuje mnoho modelů elektrických zubních kartáčků s různými charakteristickými funkcemi, které jsou určeny pro rozličné potřeby dětí nebo dospělých.

Mnoho pacientů se ptá, jak vybrat správný zubní kartáček. Výběr do značné míry závisí na jeho funkčnosti, technických parametrech a vybavení. Stále více zubních lékařů doporučuje svým pacientům každodenní používání elektrických zubních kartáčků, protože jsou účinnější (hlavně při odstraňování bakterií, plaku a prevenci různých onemocnění) a snadněji se používají.

Jaké jsou výhody používání elektrického zubního kartáčku?

  • kartáčekElektrický zubní kartáček účinně čistí zuby a odstraňuje více plaku. Elektrický zubní kartáček je nejlepším a nejkomplexnějším řešení pro ty, kteří hledají praktický a efektivní způsob, jak chránit celou ústní dutinu před škodlivými účinky bakterií. Inovativní elektrický zubní kartáček má kartáčkovou hlavu, která používá technologii, kombinující oscilačně-rotační a pulzující pohyby. To znamená, že se kartáčková hlava otáčí doleva a doprava při současném přitlačení na povrch zubů. Při čištění zubů elektrickým zubním kartáčkem nejsou potřeba dělat žádné zvláštní pohyby - stačí pohybovat kartáčkem podél zubů.
  • Elektrický zubní kartáček dostane i na ta nejnepřístupnější místa. Zde hraje velkou roli tvar kartáčku, velikost kartáčkové hlavy a typ použitých vláken. Vzhledem k malé velikosti a široké škále dostupných kartáčkových hlav, kartáčková hlava snadno dostane i do míst, kam se manuální zubní kartáčky dostávají jen velmi obtížně. Speciální měkká vlákna dobře pronikají mnohem lépe do prostorů mezi zuby, jsou šetrné k dásním a nezpůsobují podráždění.
  • Velký výběr kartáčkových hlav nabízí možnost výběru pro ideální řešení individuálních potřeb. Kartáčkové hlavy odstraňují zabarvení, účinně bělí (kartáčková hlava Oral-B 3D White), důkladně čistí citlivé zuby a dásně (kartáčková hlava Oral-B Sensitive) a dosáhnou i do obtížně přístupných mezizubních prostor a šetrně odstraní skrytý zubní kámen (kartáčková hlava Oral-B FlossAction).
  • Moderní vybavení. Důležitým faktorem při výběru je také doplňkové vybavení zubního kartáčku, například časovač, který ukazuje, jak dlouho byste měli čistit každou část vašich zubů, senzor tlaku, který vypne pulzní pohyby, když se na kartáček vyvine nadměrný tlak.

Moderní elektrické zubní kartáčky by měly mít osvědčení o klinických studiích. Výzkum prokázal, že používání elektrických zubních kartáčků výrazně snižuje tvorbu zubního plaku a předchází onemocnění dásní a podráždění. Současně jsou tyto přístroje bezpečné pro měkké tkáně ústní dutiny. Proto velmi doporučuji vyzkoušet čištění zubů elektrickým zubním kartáčkem.

kartáček

Reklama