Děkujeme čtenářce s nickem Vodfon za první příspěvek na téma „Domácí zbytečnosti“

Krásný den
Každé malé dítě se bojí zubařů. Ale proč? Vždyť to je legrace. Přijdete k paní doktorce, ona si vás posadí do křesla a posvítí  vám do obličeje tiswattovou žárovkou, přičemž se cítíte jako nejhledanější terorista zavřený v Guantámu. Pak vám dá do úst tu vrtačku, co má milón otáček a vyvrtavá vám v zoubku malý kráter. Při odchodu dostanete bonbónek a hned je vám lépe. To je prkotina, proti tomu co vás čeká v dospělosti....

Roky plynou a plynou. Jste stále ještě dětmi a nebaví vás čištění zubů, takže se snažíte udělat cokoliv, abyste se této činnosti vyhnuli. Čas plyne, zuby máte  pořád  jako nové. Ale ejhle. Už vám není už vám není dvacet, táhne vám na pětatřicet. Zubní víla vás navštěvuje čím dál častěji a vy si jen říkáte:“Já blb, celé dětství si zuby nečistím a až na starý kolena se do toho pustím. Začly se mi na potvoru kazit. Zachraňuji to málo, co mi zbývá  elektrickým kartáčkem.

Snažím se pracovat houževnatě, aby čištění mělo smysl. Ale nic naplat, zuby se kazit nepřestaly. Prázdnotu v ústech mám i bez paradontózy. Nejlepší by byly nové zuby, ale ty něco stojí. Ještě že přední a boční  zuby mám. Jenom kousat není čím.Jsem jak bezzubá stařenka, asi začnu s kašičkami  Snažím se opatrovat to málo, co mi v puse zbylo. Vícekrát denně čistím zuby elektrickým kartáčkem. Ovšem mám smůlu, kartáček mi zničil zubní sklovinu. Letí do koše a já přecházím na klasické čištění. Moc toho v mé dutině ústní nemám. Mé  zuby jsou vyčištěné ve vteřince. Elektrické kartáčky jsou k ničemu, zničily mi to poslední, co mi ještě zbylo! Vyhoďte je, ničí sklovinu.

Vodfon

Elektrické kartáčky, to byl velký hit. Stomalologové po čase zjistili, že kulaté rotační kartáčky nejsou vhodné. Neničí ani tak sklovinu, jako spíš odhalují krčky. A tak se vymyslel plochý elektrický kartáček. Ale i s ním se musí „pracovat“ správnou technikou

A co vy, milé ženy-in, máte doma také nějakou zbytečnost? Koupily jste si ji, nebo dostaly? Kolikrát jste ji potřebovaly? Máte ji dokonce ještě zabalenou v původním obalu? Proč jste se jí ještě nezbavily?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama