Bylo to lehčí, než zpočátku vypadalo, že? Alespoň usuzuji podle počtu správných odpovědí.Pokud jste neuhádly, berte to sportovně, je to jenom hra a zítra bude další soutěž

1. Na tomto filmu jsem byla se svými dcerami a při závěrečných titulcích jsem si utírala slzy a styděla se, když rozsvítili. „Mami, proč brečíš, vždyť to dobře dopadlo?“ I dobré konce bývají dojemné, když se připojí zpomalený záběr a srdcervoucí hudba. Jde o obrovské, dravé, divoce žijící zvíře. Film je o přátelství tohoto obdivuhodného tvora s malých chlapcem. Jednou zachráníš život ty mně, podruhé já tobě, tak by mohl znít základní motiv filmu.

Zachraňte Williho. Jste většinou ivedly správně

2.  Jeden z nejslavnějších psích hrdinů všech dob. V tomto případě se jedná o fenku. Velice krásnou, inteligentní a samozřejmě neskutečně věrnou. Díky filmu se tato rasa stala velice módní a oblíbenou, ale jak už to chodí, dnes pomalu upadá v zapomnění. Škoda.

Lassie se vrací (stačila mi odpověď Lassie)

3.  Příběh zvířete ušlechtilého, krásného, přesto osudem zmítaného. Jde z ruky do ruky, často je s ním krutě zacházeno, přesto doufá, že se jednou vrátí na rodný statek. Když už je na pokraji smrti, zubožený, vyhublý, vyčerpaný, a nikdo by za něj nedal zlámanou grešli, setká se svým zachráncem, který mu jeho sen nakonec splní.

Krasavec Beauty, nebo také Black Beaty (bohužel, tady jste si ho pletly s Černým Bleskem, ale pokud vím, Blesk byl milován a opečováván, kdežto Beauty dřel jako kůň, byl neustále bit, a špatné zacházení ho málem stálo život)

4.  Jediný z těchto filmů nemá happyend.  Snad proto, že byl natočen podle skutečné události. Film, v něm je zvíře špičkovým sportovcem. Za svého života byl neporazitelným šampionem, a po smrti se stal legendou. Zemřel ale dřív, než mohl dožít zaslouženého odpočinku. Úspěchy se někdy nevyplácí a lidská krutost nezná hranic.

Phar Lap tady jste věšinou odpovídaly správně

5.  Dojemný příběh opuštěného mláděte kdysi trhal návštěvní rekordy kin. Zvířecí sirotek, který by po smrti matky neměl šanci na přežití, hledá jiného dospělého, který by ho ochránil a narazí na náhradního otce. Jejich seznamovací začátky nejsou lehké, zvláště pro mládě, ale nakonec se z nich stanou kamarádi. Jedno oko nezůstane suché

Medvědi (uznala jsem i odpověď Medvěd)

Jak jste na tom?

Reklama