Už asi, milé soutěž-inky, netrpělivě čekáte, jestli jste odpověděly správně na otázky v „podivné“ a lehce morbidní rudolfínské soutěži. Klikněte na tuto novinku a všechno se dozvíte

Abyste si osvěžily fotky a otázky, které se k nim vztahují, podívejte se zpět na zadání soutěže. KLIKNĚTE

Podle počtu správných odpovědí soudím, že to zase tak těžké nebylo.

Takže to jsou správné odpovědi:

1-Nádoby sloužily k uložení srdce a mozku. Říká se jim viscerální nádoby, ale to nebylo nutné psát. Jen tak pro zajímavost a silné nátury. Na fotografii vypadají poměrně velké, ale když jsem viděla nádobku na mozek (ta s ouškem) ne o moc větší, než vodníkův hrneček na dušičky, nedivila jsem se, že Rudolf II. měl prý velmi malou mozkovnu. Ale teď vážně. Mozek byl pradvěpodobně z lebky „vysát“ nosními dírkami, takže byl v podstatě v tekutém stavu a nezabral v nádobce moc místa.

2-Poklopci renesančních kalhot se říkalo docela obyčejně krytí. Uznala jsem ale i dopověď převzatou z francouzštiny braquette, braqet. Tato otázka vám dala nejvíc zabrat, ale nakonec si s ní většina z vás docela slušně poradila. Alespoň jste se něco dozvěděly.

3-Punčochy na fotogarfii jsou z hedvábí. Ano měl, dvoje, ale na ty jsem se neptala. I když jsem samozřejmě ocenila, že jste se rozepsaly i o těch druhých.

Mě ale zaujaly ty, které jste viděly v detailu. Moc by mě zajímalo, jak tenké muselo být vlákno a jehlice a jak dlouho trvalo jejich zhotovení

Jak jste odpověděly? Správně? Tak blahopřeji

Reklama