Ty z vás, které si nenechají ujít žádnou soutež, urcite zaznamenaly Oskar kvíz, který v našem magazínu probíhal od 4. do 12. cervna.
Každý všední den byla zverejnena jedna soutežní otázka a 10. cervna pak výzva k napsání textu, jehož téma bylo zverejneno také až v tento uvedený den.

Podle pravidel byli do záverecného vyhodnocení zarazeni jen ti soutežící, kterí správne odpovedeli na všech pet otázek a splnili zadání výzvy (vytvorení textu).

Tak, to bylo krátké shrnutí a jdeme k výhercum - tramtarará!!! 

Oskartu v hodnote 100 Kc + klícenku Oskar získávají:

Vlanov, adi, Arturie, Six-sense, blesksoft, Romik, Donny, fanvandong, Janejka a kachna (1. - 10. místo) 

Fotoalbum Oskar pak obdrží:

Petu, Petroncius, legos, louže, MarkétaH ( 11.-15. místo)

Tricko Moje Rodina budou nosit:

N., lenulka, ješterka.ehp., krejcirova, Petitt (16. - 20. místo)

No a na sušenkách Oskar si smlsne:

lakiz, lea, Daniella, Saturninka a Bleshka  (21. - 25. místo)

Gratulujeme!!!

 

A protože jsme to slíbili, tak záverem pripojujeme také nekteré soutežní texty:

vlanov
text: Bylo - nebylo. Ci spíše - žily byly, dcera a matka. Matka se jmenovala Lenka a mela prítele jménem Vláda. Jednou byla v práci a zazvonil mobil: 'Tady Vláda. Pocítáš dneska s tím divadlem?' 'Pockej - prece jsme se domlouvali až na príští týden?' 'Kdepak. Dneska! Prece jsem ti ríkal, že jsem dostal poslední lístky.' 'No tak dobre, já jsem to asi spletla. Kdy se tedy sejdeme?' 'Ve tri ctvrte na sedm pred divadlem.' V 18.45 prešlapuje matka pred Národním divadlem. V tom zvoní mobil. 'Kde jsi? Ujela ti tramvaj?' 'Ne. Cekám pred Národním, vyhlížím te ...' 'Prosím te, vždyt jdeme do Stavovského! No, nevadí, to je pár kroku, to stihneš. Cekám prímo pred vchodem.' Behem deseti minut matka dosupí pred Stavovské. Prítel nikde. Za chvíli mobil: 'Kde jsi?' 'No - pred Stavovským.' 'Já te hledám vevnitr, už budou zacínat. Rekni uvadecce, že máš pátou radu, sedadlo 7. Pospeš si!' Matka se kvapem usazuje do již zhaslého hledište, ale co to? Její prítel nikde! Jsem to ale vrták, pomyslí si ješte, zase jsem to spletla, o prestávce musím Vládu najít! Ale i její soused po levici si ji s údivem dlouho prohlížel, a jen co spadla po prvním jednání opona, vytáhl mobil a nervózne vytukal císlo. A její mobil - zacvrlikal! Vše se vysvetlilo. Dcera se taky jmenovala Lenka a také mela nového prítele jménem Vláda. A protože matka i dcera mely mobily stejné znacky, typu i barvy, které si v ranním spechu omylem vymenily, mela matka možnost seznámit se s novým prítelem své dcery drív, než jí byl oficiálne predstaven. A jaké z toho plyne poucení? Pred zacátkem divadelního predstavení vypínejte své mobilní telefony.
Adi 
text: Musím se priznat, že když se u nás mobilní telefony zacaly objevovat, byla jsem proti nim a jejich uživatele jsem považovala za ... Obzvlášte po jedné príhode, která se mi stala v práci. Pracovala jsem v zubní ordinaci. Pacienti se objednávají na urcitý cas. Jednou jeden z pacientu zavolal, že nestíhá prijet na domluvený cas a že se zpozdí. V porádku, to se stane, i my máme nekdy zpoždení. Asi za 30 minut zazvoní opet telefon a tento pacient mi oznamuje, že už je tady. Nejdrív jsem nepochopila, jak to myslí. Jestli treba je pred budovou a parkuje??? Tak jsem mu rekla at tedy prijde nahoru, že na nej cekáme. A on, že ne, že už JE nahore. Tato informace me tedy dost zarazila :o). Položila jsem sluchátko, šla otevrít dvere a za nimi stál tento pacient a mobilním telefonem mi sdeloval pres dvere, že už prišel. No, je to príhoda stará nekolik let a mezitím se mnohé zmenilo. Zmenil se i muj názor na mobilní telefony...vlastním už nekolikátý :o) Jo a ješte jsem si vzpomnela na jednu príhodicku. Mám 20 mesícního syna, jehož nejoblíbenejší hrackou jsou ovladace, klávesnice od PC a mobilní telefon. Díky tomu se stalo, že už nekolikrát se mu podarilo dovolat :o). A jednou po takovém 'telefonování' dorazila manželovi na mobil SMS zpráva od jeho kamaráda:' Volal mi tvuj syn, nevíš co chtel?'
Arturie 
text: Zaparkoval pred domem a vyndal si svuj mobil z handsfree. Zase se mu automaticky neuzamkly klávesnice. Vcera omylem vytocil poslední volané císlo a nechal šéfovi v hlasové schránce neidentifikovatelné zvuky. A predevcírem takhle volal kolegovi o pul desáté vecer. Musí si to nechat opravit. Žena práve varila veceri a zacala mu vyprávet, jak probíhal její den doma s detmi. Nevnímal ji. Myslel na ni, na Lindu, na svou novou mladou kolegyni. Už asi mesíc se o polední pauze scházeli v její garsonce. Byla tak skvelá, pritažlivá, zajímavá. Další den se opet vymluvil kolegovi, že má pracovní obed venku a spechal k ní. Cestou ho trochu trápilo cerné svedomí, a tak zavolal manželce, jak se má a co deti. Zaparkoval pred cinžovním domem, kde bydlela a vybehl do druhého patra. Pak už vnímal jenom ji, její slova, tak vášnivá a smyslná. Když prišel vecer domu, bylo mu trochu nápadné, že manželka nemluví a sedí potme v pokoji. Nedošlo mu to ani ve chvíli, kdy na nej zacala jecet, že se nechá rozvést. Až když ve zmeti slov, která na nej kricela zaslechl svoje vlastní slova „Lindo, ty moje dracice“, došlo mu, co se stalo. Pitomý handsfree. Mel už si to dávno nechat opravit...
Six-sense 
text: Napíši vám k pobavení muj príbeh. V té dobe mi pripadal jako ten nejhorší, ale dnes je zároven nejvtipnejší. Byl to prijatý hovor mé tchýne, špatne jsem si precetla, co je na displeji a spustila jsem na ni: Nazdar fešando, tak co, jak to válíš?! Já se porád docela nudím.....atd. atd. Dál už asi nemá cenu popisovat, co se delo. Byla jsem cervená jako reklama na Oskara a prála si, aby to byl ten nejhloupejší sen, který se mi kdy zdál - bohužel marne! Ale dnes je vše již vysvetleno a pri dobré nálade dáváme spolecne tento príbeh k dobru, už se mu obe smejeme - vždyt jsme vlastne fešandy s mobilem v kapse....
blesksoft 
text: Jako asi každé díte, miluje muj syn mobilní telefony.Donedávna jsem mu ho pujcovala, ale se zamknutou klávesnicí.Naposledy me polilo horko, když slyším jak si s nekým povídá!Bohužel me nenapadlo, že krizovou linku 112 lze vytocit i se zamknutou klávesnicí.Operátorovi jsem se s pokorou omluvila (naštestí byl vstrícný) a od té doby synovi mobil nepujcuji.

 

            
Reklama