dieta

Do redakce nám postupně chodí hodnocení čtenářek, které nám pomáhaly s testem diet. Jako první vám odhalíme výsledky diety vodové. Hned na začátku vám můžeme prozradit, že si ji obě testerky velice chválily.

Princip diety je jednoduchý, stačí vyměnit slazené nápoje za neslazené. Jídelníček může zůstat stejný. Úspěch této metody potvrdili experti z John Hopkins Bloomberg University. Během šestiměsíčního pokusu zhubly všechny pokusné osoby, které omezily příjem kalorií jak v tuhé potravě, tak v pití. Výraznější úbytek na váze ale souvisel právě s omezením příjmu kalorií prostřednictvím tekutin. Nejrychleji v pokusu hubla skupina osob, která vyměnila slazené ovocné nápoje za čistou vodu.

Vodovou dietu držely čtenářky s nickem Barushenka a ToraToraTora. Obě jsme oslovili také v mezičase – rozhovor si můžete připomenout zde. Plni zvědavosti a očekávání jsme obě čtenářky oslovili i nyní a zeptali se jich, jaká dieta byla, zda byla účinná, a jak se na konci testu cítí.

Test je za námi, jak se cítíte?

ToraToraTora: Cítím se velmi dobře. Změnu v pitném režimu zaregistrovala konečně i moje pleť a přestala si jednou do měsíce připomínat pubertální léta. 

Barushenka: Cítím se vážně skvěle a naprosto očištěně. Už v průběhu testu jsem psala, že se díky dietě cítím taková lehčí.

Jak vám šlo dodržování dietního režimu?

ToraToraTora: Celkem nebyl problém až na lákadla, kterým se těžko odolává. Každý rok, když vykvetou bezy, vaříme báječnou bezovou limonádu. Zprznit ji umělým sladidlem se mi příčilo, a tak jsem si nechala zajít chuť a u každé várky mi děti musely říct, jak se povedla. Dokonce i bez kávy jsem se obešla celkem snadno. Po prvním týdnu si mé tělo vzpomnělo, že krevní tlak nebyla nikdy moje silná stránka. Trvala jsem na svém i přesto, že mé hodnoty tlaku připomínaly spíš správně uleželou mrtvolu. Pak jednou zazvonil pošťák (asi 28 let, blond, vymakaný a v promoklém tričku) a předal mi balík: kávovar! Byla to láska na první pohled. Pošťáka vem čert, ale to kafe! A tak jsem zcela alibisticky zhodnotila svůj zdravotní stav a povolila si alespoň jedno báječné kafíčko denně.

Barushenka: Pila jsem hodně vody, což mi pomohlo také si ohlídat správný pitný režim. A protože jsem (nejen) během testu s rozvahou sportovala, byl ten pitný režim o to důležitější. Chvíli jsem zaváhala nad svými častými návštěvami čajovny, ale nakonec jsem uznala, že dobrý čaj nejlépe chutná neslazený, a navíc jsou i takové čaje, které hubnutí napomáhají.

Jak byste svou dietu zhodnotila?

ToraToraTora: Dieta se celkem dobře dodržuje. Je jedno, jestli jste doma, ve škole nebo v práci, voda je všude a neutrácíte za drahý jídelníček. Myslím, že pokud je něčí pitný režim významným zdrojem kalorií, tak je reálná šance, že tímto způsobem může korigovat svou váhu. Sama za sebe jsem opravdu spokojená. Cítím se velmi dobře, nejsem unavená, kila šla také dolů a hlavně jsem vyřešila ten hlavní důvod, proč jsem do toho šla. Dva litry čaje jsem výrazně omezila na dva hrnečky zeleného čaje. Káva je jedna.

Barushenka: Dietu bych zhodnotila velice kladně. Byla nenáročná a pomohla mi. Velkým kladem je, že je dostupná všem, bez ohledu na věk, zdravotní stav nebo finanční zázemí.

Zabrala vaše dieta? Pokud ano, o kolik kilo nebo o kolik centimetrů se vám podařilo zhubnout?

ToraToraTora: Mám tři kila dole. To bylo v plánu. Myslím, že ty motivační plavečky za cenu týdenní stravy pětičlenné rodiny měly svůj efekt. Dokonce si všiml i manžel. Jelikož spolu nejsme první týden, tak to považuji spíš za projev vypočítavosti než obdivu. Zřejmě si všiml, že když mi pochválí hubnutí, zbývají na něho větší porce moučníků. A že leželo zrovna v lednici tiramisu, tak bych mu nevěřila ani pozdrav. :)

Barushenka: Moje dieta zabrala a výsledky jsou vidět. Kolik centimetrů to je, nevím, neměřila jsem se. Ale podle váhy jsem zhubla cca 5 kilo, což jsem ani nečekala.

Budete v ní pokračovat, nebo jste ráda, že je za vámi?

ToraToraTora: Bez slazených limonád jsem se obešla celkem snadno a myslím, že se obejdu i do budoucna. Co bych chtěla udržet je omezený příjem čajů a kávy. V čem se bude lišit období po dietě je určitě příjem alkoholu. :) Ne, nejsem notor, ale bublinky jsou fajn a ne vždy se dají nahradit sodovkou. A k správně ogrilované flákotě prostě sklenička vína patří. A grilovaná flákota... jo, to je moje.

Barushenka: Na jednu stranu jsem ráda, že je za mnou, ale pokračovat v ní částečně chci. Určitě se i nadále nebudu přejídat a budu pít jen neslazenou vodu. I když ke sladké kávě se vrátím. Někdy jsem se po ránu bez kávy probírala mnohem déle.

Nezapomeňte, že pro vás také připravujeme fotopřílohu, kde vám ukážeme některé naše hubnoucí účastníky „před a po“.

1. slovo soutěže: Jaká

Věřila jste v úspěch vodové diety? Vyzkoušíte ji? Co říkáte na odvahu našich čtenářek, které se do testu zapojily?

Reklama