odpadlik

Když se řekne dieta, neznamená to jenom úspěšné dokončení kúry a shození nadbytečných kilogramů. Někdy to je také zklamání a stále nové začátky. Někdy se zkrátka nepodaří dietu dodržet a nemusí za tím stát jen slabá vůle. I to se některým čtenářkám, které nám pomáhaly testovat různé hubnoucí metody, přihodilo.

Svou dietní kúru musela například přerušit čtenářka katka6, která držela dietu takzvanou aurovou. Tato časově náročná dieta spočívá v pravidelném ozařování barevným světlem, pravidelných meditacích, konzumaci barevných potravin a vody ozářené určitou barvou. Pokud chcete zjistit o dietě více, klikněte ZDE. Přestože Katka po třech týdnech dietu ukončila, zdá se, že nějaké výsledky přinesla.

„Bohužel musím z vážných zdravotních důvodů test diety přerušit. Ale bylo to celkem fajn. S jídlem nebyl žádný problém, hlady jsem taky netrpěla a, i když se mi podařilo shodit jen jedno kilo (i když nevím, jestli je to díky této dietě), musím říct, že se necítím tak nafouklá jako dřív. Ted' chci vyzkoušet ajurvédu, tak dám potom vědět, jestli se nějaké výsledky dostavily,“ napsala nám Katka.

Čtenářka Hanula se přihlásila k dietě citronové, jež spočívá v konzumaci citronové šťávy. O citronu se proslýchá, že na sebe navazuje tuky, a brání tak jejich vstřebávání. Na začátku jsme doufali, že Hanula pozdvihne náš test na mezinárodní úroveň. Na jeho začátku se totiž vydala do USA. A jak to nakonec dopadlo?

„Zklamala jsem na celé čáře. Dovolená v Národních parcích USA byla skvělá, nicméně citronovou dietu se mi nepodařilo držet. Vzhledem ke stravování v typech bufetu zaplať a sněz, co můžeš, jsem přijela ještě o kilo a půl těžší. Nicméně po prvním dnu v Česku je kilo zase pryč. Už se nedivím, že v USA je tolik silných lidí - bufety byly plné k prasknutí a lidé tam vysedávali asi celý den. My jsme měli vždy tak hodinku, tak jsme do sebe nacpali, co jsme mohli. Teď se krotím, abych již opravdu zhubla,“ prozradila na sebe Hanula.

O hodnocení obou diet ale nemusíte mít strach, ve hře jsou totiž ještě další dvě čtenářky, kterým se snad dietu podařilo dodržet.

Pro obě čtenářky ale máme pár slov útěchy. Pokud jste i vy držela například dietu citronovou a nepodařilo se vám shodit, možná nebude chyba ve vás. Co na takovou dietu říká odbornice? Vážně citrony pomáhají spalovat tuky? „U těchto potravin byl skutečně prokázán vliv na energetický metabolismus. Ale aby to mělo vliv na hubnutí, musel by člověk těchto potravin sníst velké množství,“ oponuje nutriční terapeutka Karolína Hlavatá.

Že jste zkoušela aurovou, ale nedotáhla ji do konce? Podle některých teorií se hubnutí odehrává především v hlavě. Pokud byste tedy přistoupila jen na jedinou část, a to vizualizaci, kterou však není nutné provádět každý den ve stejnou hodinu, máte napůl vyhráno. Pokud poté uvěříte tomu, že to zabírá a skutečně hubnete, máte vyhráno úplně.

Možná vás také trochu utěší, když zjistíte, že v tom nejste sama. Musíme přiznat, vážně v tom sama nejste. Tak například náš redakční kolega Jakub se před začátkem své sedmidenní „zelené diety“ bil v prsa a nakonec po třech dnech rezignoval. „Jsem vegetarián a domníval jsem se, že nemám nejmenší problém s pojídáním zelené stravy. Svatá prostoto - jak jsem se mýlil...“ přiznal, více se o svém „prohřešku“ rozepsal v redakčním blogu.

A Honza, ten se k své dietě ani nedokopal. Měl držet tukožroutskou dietu, ale ani nezačal. Jako náhradník se dobrovolně přihlásila Eva, která po fastfoodové dietě nutně potřebovala detoxikační půst. Ale i ta se nám dnes přiznala, že během víkendu zhřešila, i když úplné obžerství to snad nebylo. „No co, svíčková je svíčková,“ říká. A slibuje: „O tukožroutské dietě i o svém prohřešku se podrobněji rozepíšu v dalším článku, kdy budou obě moje diety zhodnoceny.“

Jak jste na tom s dietami vy? Povedlo se vám je dodržet?