Letní horka, dovolené, nárůst ozónu ve vzduchu, stres. To jsou nečastější příčiny bolestí hlavy, se kterými se setkáváme v průběhu letní sezony. Určitě to znáte. Balíte se na dovolenou a nic nezvládáte tak, jak byste chtěli. A co teprve jízda v dusném autě či autobuse! Vysoké teploty jsou spolu s nedostatkem tekutin nejčastějšími příčinami bolestí hlavy, stejně jako stres, který většina z nás v souvislosti s dovolenou prožívá.

Pokud takové okolnosti nastanou – rozbolí nás hlava a padne na nás únava, vždycky sáhneme po osvědčeném prostředku, který rychle bolest zažene. V období horkých letních dnů samozřejmě pomáhá dodržování pitného režimu, ale často, když se nepříjemné bolesti hlavy chceme rychle zbavit, sáhneme po pilulce.

Proč nás v létě trápí „bolavá“ hlava?

Horké počasí – V létě, které většina z nás nezřídka stráví někde u vody, nás brzy rozbolí hlava na prudkém slunci, kdy se před palčivými paprsky nemůžeme ukrýt nikam do stínu. A nepomůže ani studená sprcha...

Stres – Chystáte se na dovolenou za hranice všedních dnů? Z práce musíte odejít s čistým stolem, dodělat resty, nakoupit proviant na cestu, sehnat nové plavky pro dceru, místo zapomětlivého manžela se doběhnout pojistit, do toho se s vámi přijede rozloučit tchyně a vy nevíte, kde vám hlava stojí. A to ještě musíte vyprat a pro celou rodinu zabalit. Jak to všechno zvládnout? Není divu, že nás v takovém náročném shonu rozbolí hlava…

Náročné cesty – Ani cestou se často bez „prášku na hlavu“ neobejdeme. Obzvlášť když postupně zjišťujeme, co všechno jsme doma zapomněli, děti zlobí a manžel se s vámi hádá o maličkosti. A ještě ke všemu nestihnete spoj, syn si rozbije koleno a musíte vyhledat doktora... Zkrátka nervy na pochodu! Pokud ale jedete daleko nebo musíte cestu kombinovat, náročné a dlouhé trmácení s následnou únavou také mohou přinést bolest hlavy.

Klimatizace – Ani klimatizace většinou v horkých dnech a nocích nepomáhá ochladit organismus. Znáte to: Ležíte na lůžku, venku se nepohne ani lísteček a otevřeným oknem namísto vánku proniká jen horky vzduch. Raději zavřete okna a zapnete klimatizaci. Ta sice na chvíli přinese do pokoje  osvěžení, ale za chvíli vás začne šimrat v nose a ucítíte „knedlík“ v krku. Tak ji zase raději vypnete, protože přece neprostonáte dovolenou, na kterou jste se celý rok těšili? Jenže za chvíli vám dusno zase nedovolí spát. A vše se opakuje. Průvan, dusno, chlad, vedro... 

Nedostatek spánku – Když už vás „nedostane“ klimatizace, kterou jste jednoduše nechali vypnutou, dusno a vedro vám v noci nedá spát. Převalujete se v posteli, počítáte ovečky, ale marně. Nebo naopak, užijete si zábavnou noc a jdete spát k ránu… Z nedostatku spánku vás druhý den bolí hlava jako střep.

Nedostatek tekutin – V horkém počasí musí každý člověk několikanásobně zvýšit příjem tekutin. Ale znáte to. Přece nebudete pořád běhat pro minerálky a voda z kohoutku vám nechutná. Dehydrovaný organizmus pak signalizuje volání o pomoc urputnou bolestí hlavy!

Co tedy doporučit, když už nás začne bolet hlava?

Své vyzkoušené pilulky proti bolení hlavy má jistě každá z nás vždy po ruce. Naším tipem je Saridon, s rychlým nástupem účinku, určený speciálně na bolesti hlavy.

Saridon® obsahuje speciální kombinaci tří účinných látek, které jsou vyváženy v poměru 5:3:1. Každá z účinných látek přitom plní svoji úlohu:

         Paracetamol – prodlužuje dobu působení.

         Propyfenazon – způsobuje rychlý nástup účinku.

         Kofein – zvyšuje efektivitu kombinace paracetamolu a propyfenazonu, zesiluje jejich analgetický (proti bolesti) a antipyretický (proti horečce) účinek.

Velmi důležité je, že Saridon® zajišťuje rychlý nástup účinku. Významné zmírnění bolesti přináší již za 15–30 minut. Lék zároveň poskytuje dlouhodobý analgetický účinek trvající až čtyři hodiny po jeho podání.


Pokud si chcete přestat lámat hlavu s bolestmi hlavy, vyzkoušejte Saridon®!

 

Saridon® je lék k vnitřnímu použití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Saridon® je volně prodejný v lékárnách v balení po deseti a dvaceti tabletách. Více informací nejen o Saridonu, ale také o bolestech hlavy obecně najdete na www.saridon.cz

 

Příjemnou dovolenou bez bolestí hlavy!

Reklama