Nejen velikonoční pokrmy a sladkosti pro koledníky. Tesco nabízí pod jednou střechou také různé velikonoční dekorace, proutěné košíky a pomlázky

Velikonoce jsou první jarní svátek, který s sebou přináší radost a veselí, ale jsou také příležitostí k dobrému jídlu a pití. Není překvapením, že pro většinu lidí jsou symbolizovány vajíčky a pomlázkou. Velikonoce ale představují také příchod jara, a tak 25 % lidí spojuje tento svátek se stromy, květinami nebo sluncem. Zatímco 22 % respondentů z Prahy ve srovnání s ostatními regiony častěji jako první asociaci s Velikonocemi zmiňovalo volno a pohodu, u 20 % Moravanů to byla pomlázka a více než ostatní také uváděli alkohol. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Tesco u výzkumné agentury Perfect Crowd.

Zajímavá čísla poskytl průzkum také o spotřebitelském chování před Velikonocemi. „Až 87 % oslovených sleduje akční nabídky a zhruba dvě třetiny respondentů se snaží zásobit s předstihem. Stres a shon v tomto období v obchodech pociťuje více než polovina oslovených,“ komentuje výsledky studie socioložka Lenka Beranová z výzkumné agentury Perfect Crowd.
A na přání spotřebitelů reagují i obchody. „Svým zákazníkům nabízíme velikonoční zboží v obchodech Tesco v dostatečném předstihu, tedy již několik týdnů před Velikonocemi. Naše nabídka zahrnuje zejména suroviny na velikonoční pečení, ale také tradiční velikonoční pokrmy. Nabízíme i velikonoční dekorace, jakými jsou například velikonoční svíčky či velikonoční věnce,“ říká nákupčí sezónního zboží Tesco Jakub Sloup.

Velikonoce bez vajíček si nedovede představit 29 % dotázaných a jejich zdobení většina také dodržuje (86 %). Kolem šedesáti procent domácností nejčastěji zdobí vajíčka přírodně (cibule, bylinky atd.) nebo za pomoci koupených barev, případně samolepek. Nejvíce kupované barvy používají Pražané (73 %).

* Kvantitativní studie se uskutečnila ve dnech 17. - 19. února 2013 na uzavřené komunitě Inspirujeme.net a online panelu respondentů Perfect Crowd na reprezentativním vzorku účastníků podle pohlaví, věku (18+), vzdělání a regionu. Průzkumu se zúčastnilo 421 respondentů.

Co si dát na sváteční stůl?

                         

Tesco

                                                                                                                                                                           

 

Tesco

Tesco

 

 

Tesco

 

 

A co si letos nachystat pro koledníky?                                

 

Tesco

 

Tesco

 

                 

Přilákejte jaro velikonoční dekorací

      tes5

 

Velikonoční recept s Pravou chutí  

Jsou pochoutky, které na velikonočním stole nikdy nechybí. Kromě tradičního beránka, mazance a barevných vajíček, které potěší i na pohled, je to také velikonoční nádivka s uzeným masem. Zkusit ale můžete například netradičního slaného beránka. Při jeho přípravě pak určitě sáhněte po výrobcích značky Pravá chuť.

Náš tip: Slaný beránek s kopřivami

Potřebujeme 6 vajec, 6 rohlíků, 600 g uzeného masa, mladé kopřivy, 50 g rostlinného tuku, mléko, sůl. Nakrájené rohlíky namočíme do mléka, přidáme žloutky, na kostičky pokrájené uzené maso, nasekané kopřivy a tuhý sníh z bílků. Zpracované těsto vlijeme do vymaštěné formy a upečeme v masopředehřáté troubě. Skvělý je teplý i studený.

 

Tesco uzený bok bez kosti, Pravá chuť 
Tesco, cena: 103 Kč

Reklama