Hořčák neboli Hřib žlučník

633bf97404c99obrazek.png
Foto: Shutterstock

No jen si to představte, jdete po lese a v mechu na vás vykukuje krásný hříbek. Vzhled této nejedlé houby je její největší zrádnost. Vypadá totiž na první pohled krásně a lehce se splete třeba s bílým hřibem smrkovým, tzv. pravákem. Hřib žlučník ale poznáte nejjednodušeji tím, že jej ochutnáte. Neříká se mu lidově hořčák nadarmo, stačí malé olíznutí rozříznutého klobouku a pusa se vám jeho hořkostí okamžitě zkřiví. Poznáte ho ale i podle jeho narůžovělých pórů.

Smrtelně jedovatá muchomůrka zelená

633bf9a77ab1bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Muchomůrky každý známe a jsou relativně dobře rozpoznatelné díky tzv. prstenu na noze a lupenech pod kloboukem. Mezi ně patří i muchomůrka zelená s nažloutlým až zeleně zbarveným kloboukem, kterou lze snadno zaměnit za oblíbený žampion. Muchomůrka zelená je ovšem nejjedovatější houba střední Evropy. Obsahuje dva typy toxinů – faloidiny a amanitiny. Falotoxiny způsobují zažívací potíže, jako je zvracení nebo průjem, a tak se z těla dostanou rychle ven a po zažívacích obtížích nastává asi 2 denní klid. Ovšem amatoxiny jsou daleko zákeřnější. Jsou tepelně odolné, a proto se nerozloží ani dlouhým vařením či sušením. Po požití houby se rychle vstřebají ze zažívacího ústrojí do organismu a poté se hromadí v játrech a ledvinách a právě tyto dva orgány jsou při otravě nejvíce poškozeny. Další obtíže se projeví až tehdy, kdy začínají oba orgány selhávat, a to už je bohužel pozdě…

Nespleťte si hřiba kováře s hřibem satanem

633bf9de5c1f4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Tyto dva hřiby se mohou zaměnit kvůli své narudlé barvy třeně. Satan má ale na rozdíl od kováře téměř bílý klobouk, a naopak kovář při rozkrojení ihned modrá. Satan, jak jeho název napovídá, je prudce jedovatý, a to hlavně syrový. Po tepelné úpravě se většina toxinů zneškodní, ale i to nemusí stačit. I kováře ale musíte dostatečně dlouho povařit, aby vám nevyvolal zbytečné zažívací potíže.

Pozor si dejte i na Facebookové skupiny „odborníků“

Pokud si nejste jisti, zda je houba jedlá, či nikoliv, raději ji nechte v lese dál růst. Nyní je totiž velkým trendem posílat fotku hub do facebookových skupin odborníků, kteří vám slibují dobrou radu. Často se jedná ale o samozvané odborníky, kteří mají od zkušených mykologů daleko!

Zdroje: autorka článku, wikipedie.cz, bakalářská práce: Analýza toxinů muchomůrky zelené metodou HPLC Lukáše Cudlmana

Reklama