63bd49394b76cobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Nedodržení dresscodu
Pokud máte na pozvánce napsáno black tie, cocktail, smart casual, business nebo formal, a nevíte, co to znamená a v čem máte jít, neváhejte poprosit stylistku o radu a nebojte se ani googlit - vzdělat se a nakoukat si, co se na daný dresscode a danou příležitost hodí. (My o tom psali třeba ZDE.) Není nic horšího, než nedodržet styl a přijít v něčem úplně jiném.

Tělové silonky
Velmi častým prohřeškem jsou tělové silonky, které opravdu nejsou neviditelné, a ani nedělají pěknou žádnou nohu. Věřte tomu, že nebudou vypadat dobře ani na fotkách. I ke světlému outfitu můžete zvolit jiné silonky než jen v nude barvě. A pokud si představíte pouze černé, nebojte se experimentovat a jděte do barevných nebo vzorovaných punčocháčů. V obchodech i na e-shopech jich najdete nepřeberné množství.

Vykukující spodní prádlo

Vykukující spodní prádlo je také třeba pořešit, než se na nějakou akci dostavíte. Ujistěte se, že vám nikde nekoukají ramínka od podprsenky nebo že vaše šaty nemají průstřihy tam, kde je spodní prádlo vidět. Pokud jsou vaše šaty saténové nebo hedvábné, dejte si pozor, aby vám prádlo s výraznou krajkou nebo aplikacemi nedělalo přes šaty nevzhledné obrazce.

Vhodné boty
Dresscode není vždy jen o šatech, ale také i o vhodném obutí. Promyslete i botovou strategii předem, abyste na sobě měli boty, které se hodí k akci sezónně, ale i vzhledem události. Měli byste se cítit pohodlně a ujistit se, že v nich vydržíte stát, sedět nebo tancovat. Pokud nejste zvyklí na vysoké podpatky, doporučujeme si je nabrat, pokud víte, že v nich budete muset strávit třeba celý večer. Není nic horšího, než když si je musíte sundat a být bez nich.

Správná velikost
Neznat svou velikosti patří k faux pas, zejména pokud se za každou cenu chcete narvat do o dvě velikosti menších šatů. Nebude to vypadat dobře a ani se nebudete dobře cítit. V dnešní době jsou trendem oversize kousky, které působí uvolněně.
 
Zdroj: stylistka Julia Silajdžić
 
Čtěte také: