Čtenářka PBD nemá doma žádného fňuknu, ale dospělou osobu s vlastním rozumem. I proto ho nemusí k lékaři příliš nutit. Ale jednou ho kvůli klidu k doktorovi jít donutila… Díky PBD za Váš příspěvek. Podobné bulky znám a moje žena se chová nemlich stejně jako vy…

Dobrý den,

můj partner je dospělá osoba a má vlastní rozum.Takže ho opravdu nenutím aby chodil na preventivní prohlídky a podobně...Vlastně abych nekecala,jednou se tak stalo a ani mi to nedalo moc práce.Objevila jsem mu na zádech takovou bouličku ..říkal mi,že je to tukové,že podobnou si nechával před x-lety vyřezávat.No né že bych mu nevěřila,ale přece jen není lékař a tak jsem navrhla,aby si s tím zašel k lékaři.Prvně mi říkal,že je to zbytečné atd.Ale nakonecd šel,ani ne tak kvůli zjištění o co jde,ale proto,abych měl klid od mého meldování:) A jak to dopadlo? Doktor to vyřízl a bylo to tak jak partner říkal od začátku -jen tuk,nic nebezpečného.Ale znáte to,jeden nikdy neví a červíček nejistoty dovede hlodat opravdu urputně..Ale naštěstí ho parner dlouho hlodat nenechal...

Jestli dohlížím aby bral léky? Asi bych to dělala,kdyby nějaké pravidelně bral..Naštěstí žádné léky ani jeden z nás pravidelně neužíváme.Ale tu a tam partnerovi „lupnu“ do pusy nějakého toho „vitamína“ - spíše pro ten pocit,než že bych urputně věřila,že pilule stačí na pokrytí věech podřeb našeho těla.

Co se týče mužských „smrtelných“ chorob,ať už té na těch 7 písmen či jiného projevu nachlazení - tak naštěstí nemám doma žádného kňouru a to,že není ok poznám,ale ne z toho,že by remcal,ale poznám.A v žádném případě to nebagatelizuji.Teda aby jste si nemysleli,že kvůli nachlazení volám záchranku,to zas néé...Ale zahájím tvrdý protiútok v podobě zvýšení pitného režimu,bylinkových čaju,využití různých „babských“ léty prověřených rad a tipů. Občas nějaká té pilule či jiná forma chemické pomoci..a samozřejmě co nejvíce klidový režim.

A jestli si nechá mluvit do svých nemocí? Noo,řeknu Vám to asi takhle,když je mu ouvej,tak mě poslouchá na slovo a podstupuje vše co si přeji,jen aby mu bylo lépe..Když mu není „na umření“ ,tak se rád nechá obskakovat a je hodný pacient.Takže si nemám vůbec na co stěžovat.

Vzhledem k tomu,že jsem taky člověk,tak občas nějaká choroba či bolest dolehne i na mě- a v takovém případě se z mého parnera stáva velmi pozorný ošetřovatel a dělá maximum proto,aby mi bylo lépe.Ostatně vlastně pořad dělá vše proto,abych byla spokojená a štastná,nejen v době nemoci .

Přitom mě dělá štastnou už jen to,že ho mám...A dnes je to přesně 4 roky,co mě dělá tou nejštastnější ženskou na světě:)

S pozdravem

PBD


Pečujete a hlídáte zdraví svého partnera?

  • Nutíte ho chodit k lékaři?
  • Musíte ho objednávat na preventivní prohlídky?
  • Dohlížíte na to, aby bral léky?
  • Podceňuje s chlapskými řečmi na rtech příznaky nemocí?
  • Nebo je to hypochondr, který sám lékaře obtěžuje?
  • Nechá si do svých nemocí mluvit?
  • Trápí vás, že s ním nehnete?

Své příběhy, úvahy, nářky i popis komického mužského chování směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Slibuji, že se vší vážností ve tváři se nebudu ničemu smát ani posmívat a že jedné z vás za příspěvek pošlu odměnu. Voucher na 500 Kč do internetové lékárny www.lekarna.cz. Kdo to bude, zveřejním dnes v 16 hodin…

Reklama