Čtenářka free si zalétala v malém letadle a pak i na paraglidu. A moc se jí to líbilo. Tedy než ji začal paraglide nudit. Děkuji Vám free za Váš příspěvek  i fotografie. Já bych to také rád vyzkoušel, ale spíše sám, ne ve dvojici…

    Oslava padesátin na krku a já doposud jenom o letu nad oblaky pouze snila.  Bože, mít tak křídla.   Kamarádi znali mé přání a já dostala vyhlídkový let nad rodnou krajinou.  Měla jsem radost, že pilot je můj bývalý kolega z práce a letu jsem si náležitě užívala. 

Před startem

Vznesli jsme se z travnaté plochy kyjovského letiště, on mě trošičku poškádlil zahoupáním křídly a prudkou zatáčkou, a už jsme byli nad zámkem Milotice. 

Milotice

Z oblak byl krásný ještě pohádkovější.  Potom písečný rybník, okolní vesnice, které dobře znám.  Uvědomila jsem si, jak moc to tady mám ráda.  Přes nádherný les, kterého mi teď kus shořel, jsme se přenesli nad Chřiby.  Byl krásný podzimní den a hrad Buchlov byl v té paletě rozlitých barev ještě zářivější. 

Buchlov

Potom můj tajemný Cimburk. 

Cimburk

V tom teplém podzimním dopoledni, jak se svahy kopců ohřívali jsme se ocitli i pro mého zkušeného průvodce v nevídaných turbulencích.  Omlouval se, že to měl předvídat.  Letadýlko poskakovalo, jak malý dětský model.  Měla jsme co dělat, abych pevně udržela obsah žaludku. 

Bukovanský mlýn

Honem na roviny a domovské letiště.  Přesto to byla nádhera a a byla jsme šťastná.

Druhý zážitek jsem měla pro mé okolí adrenalinový.  Můj zeť je totiž paragliadista.  Tak jsem se ze zvědavosti zajela podívat, jak se to dělá.  Vystoupali jsme na vysoký beskydský vrch.  Tam na ploše velké třídy sedělo asi padesát nedočkavých mladých lidí.  Čekalo se na stoupající proudy. Čekalo se dlouho ale atmosféra mezi mladými byla osvěžující.  Občas někdo zkusil roztáhnou svůj padák a za pomoci ostatních se vznesl, aby bez velkého plachtění přistál na ploše pod kopcem.  Líbilo se mi, jak se podporovali, rovnali šňůry a hlídali se
navzájem.  Jakmile se start něktérého nezdál ostatním, okamžitě ho zastavili.

A najednou to začalo.  První padák se zvedl do výšky.... začala startovací exploze.  V tom vzrušení jsem přijala nabídku vedoucího školy zkusit to s ním na tandemu.  Byla nádhera vznášet se s nohama volně šlapajícíma vzduch v reji pestrých křídel. 

Přistáváme

Zpočátku mě  hrozně bavilo sledovat, jak se vrch zahalil do barevného klobouku poletujících obřích motýlů.  Můj doprovod měl plno práce.  Radil svým novým žákům vysílačkou a na cizince křičel přímo.  Byl přísný a nesnášel, když se některý přiblížil k našemu duhovému křídlu.  Potom mě to začalo nudit. 

Přemýšlela jsme, co na tom ti lidé vidí.  Vadilo mi, že netuším kudy létáme a cítila jsem se tu jako cizinka.  Ještěže byl čas na přistání.  Ouvej, netušila jsem, jak těžké mám tělo. 

Zas na nohách

Byl to pro mě i tak silný zážitek, kdybych si ale měla vybrat, jdu se prolétnout na rodným krajem.  Nad místy, které mám ráda.

A pokud vás milé čtenářky láká něco takového zkusit,  jděte do toho.
Vaše free
Text nebyl redakčně upraven


Dne máme téma:  Bojíte se výšek?

  • Bojíte se výšek?
  • Nebo vám hlubina pod vámi přináší radost a potěšení?
  • Máte závratě?
  • Hroutíte se na přehradách, rozhlednách a věžích?
  • Lezete na komíny a střechy?
  • Milujete lezení po skalách?
  • Nesnášíte schody, které jsou točité?
  • Bojíte se letadla?

Vaše příběhy, úvahy, zážitky, fotky i videa posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes odměním. Dárek vyberu podle toho, zda máte výšky ráda, nebo nerada…

Reklama