Pocházím z jedné malé vsi na Plzeňsku, kde jsem žila do svých dvaceti let. Jak v té době vypadal můj pohled z okna, můžete vidět na fotce:

 

 

 

 

 

 

Uprostřed snímku je řeka Berounka a obec nad ní se jmenuje Chrást. Tam bydlela moje první velká, ale z mé strany nešťastná láska. Bylo mi tenkrát nějakých 15 – 16 let a on náš vztah nebral asi nikdy vážně, spíš si chtěl tu a tam zpříjemnit večer. Než mi to však došlo, hodně jsem se kvůli němu natrápila. Často jsem šmírovala dalekohledem, jestli jeho auto stojí před domem. Když jsem viděla, že odjíždí, přemýšlela jsem, kam asi mohl jet.

Nakonec jsem našla v sobě sílu vztah ukončit. Když dnes přijedu k rodičům na návštěvu a podívám se náhodou tím směrem, někdy si na něj vzpomenu, ale spíš s úsměvem než s výčitkami.

Před deseti lety jsem se přestěhovala do Prahy a dnes vypadá můj pohled z okna následovně:

Ano, je to rozdíl, vyměnila jsem výhled na krajinu za pohled na šedé zdi protějšího domu. Většinou mi to ale nevadí, jen občas mi chybí ten pohled do dálky…

Matelka

Jojo, obzory se v životě skutečně mění, to je pravda.:) Někdy vidíme blíž a někdy zase dál, ale je jen na nás, zda budeme akceptovat svůj rozhled.:) Tak to byla dnešní chvilka filozofie.:)