Pokud čtete moje články na téma omlazení pleti, pak víte, že ráda zkouším různá ošetření z estetické medicíny – z oboru, který dnes ženám nabízí spoustu možností, jak působit mladší, odpočatější a krásnější. A protože se mi nejlépe píše o tom, co mám sama vyzkoušeno a můžu s čistým svědomím doporučit, chystám se vám momentálně předat svou osobní zkušenost z dalšího ošetření, které právě plánuji – vyhlazení vrásek aplikací botulotoxinu. Namířeno mám do MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie. Už jsem tam totiž několik ošetření testovala a můžu říct, že jsem zatím byla vždy spokojená.

medicom

A proč jsem se rozhodla podstoupit konkrétně vyhlazení vrásek botulotoxinem? Protože jak stárnu, vytváří se mi na obličeji postupně další a další vrásky. Přibývá jich v okolí očí, rtů a také nad kořenem nosu i na čele tím, jak ho často a kolikrát vlastně úplně nevědomky krčím. Vrásky se mi navíc pořád prohlubují, což se mi nelíbí a chtěla bych je přinejmenším zjemnit.

Líbilo by se mi hlavně o pár let mladší čelo a také bych se ráda zbavila drobných vrásek nad horním rtem. Vážně tahle látka funguje a jak se s ní potom žije? Dám vědět! Ale myslím, že mi tohle ošetření dost prospěje a už se na něj opravdu těším! A jestli se bojím? Ani ne, protože vím, že když se botulotoxin aplikuje v rozumné míře, výsledek ošetření působí přirozeně. Pravda, přibližně po půl roce účinek látky pomine a mně nezbude, než si přijít pro mladší tvář znovu, ale za lepší pocit při pohledu do zrcadla mi to stojí za to! :-)

medicom

 

Jak látka botulotoxin v kůži pracuje?

Botulotoxin dočasně přeruší nervové spojení v mimických svalech. Svaly tedy pojednou nedostávají signál ke stažení a odpočívají. Vrásky se tím pádem ani nemají jak vytvářet, proto se můžete aplikací botulotoxinu vlastně i odnaučit nevědomému mračení. Dočasně přerušené nervosvalové spojení se však po několika měsících obnoví. Délka účinku botulotoxinu je individuální, obvykle se však jedná o dobu 3–6 měsíců. Více informací o aplikaci této látky najdete třeba přímo na webových stránkách kliniky MEDICOM Clinic, kde samozřejmě nabízejí i širokou škálu dalších ošetření z pole estetické medicíny, laserové dermatologie a plastické chirurgie.

A můj další tip na ošetření, které jsem si vyzkoušela doslova na vlastní kůži? Jednoznačně hloubková hydratace pleti. Trápí-li vás po zimě unavená a zašedlá pleť se sklony k šupinatění či pnutí, věřte, že bude pro vaši tvář, případně i krk či dekolt, právě tzv. mezoterapie správná volba! Report přímo z průběhu ošetření, které jsem před časem podstoupila na téže klinice, si můžete přečíst zde:

logo

Reklama