ZAPOJTE SE I VY!

Svátek lásky připadá každoročně na den svatého Valentýna, tedy na 14. únor. U nás ho slavíme teprve krátce, a přestože je ústřední postavou italský katolický kněz – tedy Evropan, mnozí svátek považují za „porevoluční import ze Spojených států“.

Existuje několik legend, proč oslavujeme památku svatého Valentýna. Podle nejpravděpodobnější z nich žil svatý Valentýn ve třetím století. V té době římský císař Claudius II. razil teorii, že „jen svobodný voják je dobrý voják“, a proto zakázal jakékoliv sňatky. Kněz Valentýn však přesto dál mladé páry oddával a byl za to popraven.

V temnici se seznámil s žalářníkovou slepou dcerou, kterou se mu podařilo zázračně vyléčit. Ta se mu těsně před smrtí vyznala v dopise: „Staň se mým, Valentýne!“ (Druhá verze označuje za autora milostného vzkazu – „Od tvého Valentýna!“ – naopak samotného kněze.) Tato věta se dodnes – samozřejmě se jménem skutečného vyvoleného či vyvolené – píše na „kartičky lásky“, které si mezi sebou zamilovaní posílají.

JDEME DO FINIŠE!

Žena-in stejně jako vloni vyhlašuje literární soutěž o nejlepší povídku s erotickou tématikou. Příspěvky samozřejmě musí být o lásce, ale hlavně musí pobavit vtipnými pikantními detaily. Měly by být veselé a optimistické, ale bereme i erotické trapasy!

Povídky do soutěže vybere redakční komise a průběžně je zveřejníme. Vy pak budete v anketě u každé povídky hlasovat o jejím postupu. První kolo ukončíme v neděli 10. února o půlnoci a hned následující den 11. února zveřejníme jména deseti postupujících finalistek a opět jejich tvorbu zveřejníme.

Vy budete znovu posuzovat, která povídka vás nejvíc zaujala a pobavila. Druhé – závěrečné kolo anketního hlasování – poběží do 13. února. Konečné pořadí se dozvíte ve čtvrtek 14. února. Na vítězku a další čtyři nejlepší pisatelky, které ze svých řad vyberete, čeká „valentýnské překvapení“ s erotickou tématikou. Tady je jen malá ochutnávka:

VAROVÁNÍ!
Příběhy musí být skutečnými originály – ne že někde z internetu „obšlehnete“ (jak bývá častým zvykem) cizí příběh a budete jej s malými obměnami vydávat za vlastní! Pozorné kolegyně nám jistě s odhalováním plagiátů pomohou!!!

PODMÍNKY!
Povídku pište na 1 až 1,5 stránky, nepište verzálkami a dodržujte interpunkci a následnou pauzu (vzor: slovo, další slovo). Nepřehledné a neupravené povídky nebudeme editovat a ze soutěže je vyřadíme.

Povídky zasílejte na e-mail redakce@zena-in.cz

Reklama