Většina žen se děsí bližšího pohledu do zrcadla, obzvláště ty, které trápí rozšířené póry a s nimi spojené nehezké černé tečky. Bohužel se nedají úplně odstranit, ale můžeme je minimalizovat. Jak to provést? To si povíme právě teď.

Možná se ptáte, proč zrovna já musím mít tento problém? Na to mi odpověděla Gabriela Haluzová, kosmetička  ze salonu Avenue. „Každá z nás má už do vínku dané, jaký typ pleti bude mít, velkou roli hraje správná péče, která nám naše genetické dysfunkce může zmírnit. K problematice pleti patří především rozšířené póry, které jsou nedílnou součástí mastné pleti a pleti s akné. Když pomineme dědičnost, rozšířené póry vznikají neodborným vymačkáváním komedonů, které se tvoří přemaštěním pokožky, nesprávnou péči, špatnou životosprávou nebo výkyvy hormonů.“

skin

Pokud i vás trápí tento neduh, první, co byste měla změnit je právě váš jídelníček, který se odráží na vaší pleti. Vyškrtněte z něho všechny tučné výrobky, smažené jídlo a uzeniny. Právě tuk obsažený v těchto potravinách se vylučuje póry, které díky tomu rozšiřuje a zanáší, výsledkem je, že pleť pak vypadá jako černé minové pole. Naopak prospěšné jsou ořechy, celozrnné obiloviny, luštěniny a ryby.

„Důležitá je prevence! Pleť pravidelně ošetřovat, odličovat, a to ať už je použit make-up, nebo ne. Za celý den se nám do pleti dostane spousta špíny, a tu je nutné každý večer důkladně vyčistit, rozhodně pokožku čistěte i ráno, prostě čistěte, čistěte a zase čistěte,“ radí Gabriela. Zapomeňte na násilné mačkání a noční krém. Během noci se pleť čistí a krém zabraňuje nečistotám odcházet přirozeně z těla. Pokud nechcete vynechat noční krém, můžete ho nechat pracovat pouhých dvacet minut, a pak jej smýt. Během této krátké doby vstřebá pokožka všechny potřebné účinné látky. Kosmetické přípravky byste vždy měla vybírat přesně podle vaší pleti, takové ty univerzální jsou spíše na škodu. Používejte různé peelingy, které pleť hloubkově čistí a zbavují ji odumřelých nepotřebných buněk, určitě nic nezkazíte, pokud si dvakrát do týdne uděláte masku určenou ke stahování pórů. Vyzkoušet můžete i různé babské rady, např. vymačkejte šťávu z citrónu a vatovým tamponkem pak potírejte pokožku, póry by se měly viditelně omezit. Pozor však, jestli nemáte drobné ranky v obličeji, to byste pak měla pocit, že váš obličej olizují plameny pekelné. :)

Jestli vám běžně dostupné kosmetické prostředky nijak zvláště nepomáhají, je na řadě vyhledat odborníka. Dobrá kosmetička by vám měla poskytnout rady, jak správně pečovat o pleť a které přípravky si zakoupit. V krajním případě doporučí ošetření, které by vám mohlo pomoci. Gabriela ze salonu Avenue mi prozradila: „Dobrou zkušenost mám s jemným bambusovým peelingem, který pleť velmi nenásilně a jemně očistí. Skvělá je i detoxikační maska z bahna hlubin oceánu doplněná o esenciální oleje ze santalového dřeva s antiseptickými účinky. Pro následnou péči pak doporučuji například přírodní kosmetiku z jasmínu, který má přirozené astringentní účinky a neobsahuje žádné konzervanty, silikony atd., které dlouhodobě pleť zatěžují a dráždí.“ Samozřejmě každá kosmetičká vám doporučí jiné své osvědčené „fígle“, je na vás, které vyzkoušíte.

Máte i vy nějaké oblíbené a hlavně fungující triky ohledně péče o problematickou pleť? Prozraďte nám je…

Reklama