Radnice severočeského Chomutova se ve spolupráci s městskou policií rozhodla rázně zakročit proti rozšířené prostituci v ulicích svého města.

V Chomutově nainstalují kamerový systém, jehož cílem je monitorování četnosti nabízených sexuálních služeb. Městské hlídky tak budou moci okamžitě zasáhnout.

Nový systém není výhradně zaměřen pouze na samotné prostitutky, ale také jejich klienty, kteří budou v případě podpory prostituce přizváni ke komisi.

Nabízení sexuálních služeb patří již dlouho k těžce řešitelným problémům nejen samotného Chomutova. Město přikročilo k ráznému boji již v roce 2006, kdy jako první v republice vydalo tzv. trestní řád, výslovně zakazující pouliční prostituci.

Nařízením se však nepodařilo ilegální činnost z nočních ulic vymýtit, proto si na prostitutky a především na zahraniční klienty posvítí policie pomocí kamer.

Při zachycení zákazníka, který využívá služeb prostituce, bude dotyčný pozván k přestupkové komisi. V takovém případě mu hrozí pokuta i další nepříjemnosti.

Hlavním cílem kamerového systému je podle radnice snaha odradit zákazníky od využívání služeb prostitutek. Záběry budou k nahlédnutí na internetových stránkách chomutovské policie.

Po dohodě s Úřadem pro ochranu osobních údajů budou však obličeje jednotlivých osob rozostřeny.

Reklama