Celkem správně odpovědělo 47 z vás, přičemž o odpověď se pokusilo 84 čtenářek. Nadpoloviční správné odpovědi jsou jistě úspěch.

Zde úspěšné řešitelky:

Dimsy, Pajinka, Anic, kominice, mona liza, Hošková,ivvoj, jura, Věra Kolouchová, jija,Běla,evusche,nitka-a, secret,andus, Ferdas, jazuzinka, denkas,dadma, adamko, krokodylice, velechovska, liana, clairexyz, Miraska, megan2, fionora, vehobo, Jitkaaaaa, dagous, puntikmona2, Jarka58, heligona, enka1, jarmila.vejsadova, toupalova, 1mineral, bendik, ondrasek74, Lenina01, Modsi, Zelenoočka-in, Dados, MisankaB, DitaB, justgob, MegaMaxim2008

A 48. Jsem já :)

GRATULUJU

Nejdříve vám vysvětlím řešení.

Inspirací mi byl můj oblíbený vtip, pro mnohé jistě za hranicí vkusu, ale věřím, že mi jej odpustíte.


1. část otázky:

Z jk doh nuíe všh njiešh a njonjío pjk psa?

a a luo ačt aeo emljío  ehděšh esa akt

Řešení je jednoduché. Čteme z vrchu dolů tedy z horního řádku Z ze spodního A z vrchního J ze spodního A z vrchního K

Vyjde vám: ZA JAK DLOUHO NAUČÍTE VAŠEHO NEJMILEŠÍHO A NEJHODNĚJŠÍHO PEJSKA PÍSKAT?


2. část otázky

Ab qfu njovu,

Tady jsem použil posunutí písmene v abecedě. Tedy A je B, B napíšu jako C, a Z napíšu jako A. Použil jsem anglickou abecedu, tedy bez háčků a čárek.

Výsledek tedy je

ZA PET MINUT.


Třetí, poslední část s možnými odpověďmi byla:

123 VVV pbl aoe pus ide ňě_ á__ k__ u__

Řešení je, že jsem promíchal 3 odpovědi tak že jsem vždy použil první písmeno od každého, potom druhé písmeno od každého slova  atd.

Vyjde tedy:

1 V papiňáku

2 V boudě

3 V lese

Takže otázka zněla: Za jak dlouho naučíte vašeho nejmilejšího a nejhodnějšího pejska pískat?

Za pět minut.

Správná odpověď: V papiňáku.

Všem úspěšným řešitelkám gratuluji a ostatním přeji úspěch příště. Následující středu budeme hrát turnaj samolodí, ale ten další, ten zase vymyslím něco složitějšího.

Přeji krásný den.

Reklama