Tak tentokrát jste se opravdu vyznamenaly. Přišla nám velká spousta odpovědí, ale správné byly pouze čtyři. A proč? Protože to byl chyták!

 

Když se řekne bedla, hned si vybavíte velkou lupenatou houbu, kterou sbíráte k jídlu a je to pro vás i pro rodinu skvělá pochoutka. Má to ale háček.

 

Bedla vysoká (Macrolepiota procera)

Bedla červenající (Macrolepiota rachdes)

Bedla odřená (Macrolepiota excoriata)

Bedla štíhlá (Macrolepiota gracilenta)

 

Ty všechny jsou z rodu, který se vyplatí mít na talíři. Nicméně daleko početnější je rod Lepiota. A tam najdeme houby nejedlé a jedovaté. Svou jedovatostí dokonce srovnatelné s muchomůrkou zelenou. U nás poměrně vzácná Bedla bílá (Lepiota alba) by proto rozhodně nebyla nejlepší dobrotou na vašem talíři.

 

Vylosovanou výherkyní, která obdrží doplňkovou stravu Bioaktivní Chrom a Bioaktivní Slime Linie od Pharma Nord se stalo ID kačinka. A protože další tři dámy, které houbu správně poznaly, prokázaly také bystrý úsudek, tak každé z nich zasíláme jako cenu uznání tři balíčky bonbonů Mentos s příchutí lesních plodů. Jsou to ID Dynda, Jipa a velka-dasa.

Gratulujeme!!!Bedla bílá

 

Jiná věc je, že jste poslaly spoustu skvělých receptů na přípravu bedel a v redakci jsme se u některých úprav opravdu mlsně olízli. Nejraději děláte klasické bedly v trojobalu nebo na přírodno na pepři, bedlové ragú, bedly na víně, dršťkovou z bedel nebo třeba i paštiku. Tady jsou některé tipy od čtenářek. Bohužel nelze otisknout všechny ty zajímavé receptury, tak co kdybyste se o svůj kuchařský um podělily v diskuzi? Věřte, že to stojí za to...

 

 

Foxina - Smažené bedly v těstíčku:

Osušené řezy (tloušťka cca 1cm) nebo rovné klobouky hub namáčíme v těstíčku a nepříliš zprudka smažíme na oleji nebo sádle dozlatova. Těstíčko: na 1 vejce 2 lžíce zakysané smetany, 2-3 lžíce hladké nebo polohrubé mouky, sůl, bílý mletý pepř, třený česnek, lžička jemně nakrájeného kopru; zpracujeme vidličkou nebo metlou; čím je hmota hustší a těstíčka ulpí na řezech víc, tím méně osolíme a naopak. Příloha: chléb s máslem, brambor maštěné máslem, okurkový salát, feferonka.

 

Veet - Bedlové kuličky s nivou:

Když bedly uvaříme ve sladkokyselém nálevu, scedíme a posekáme na drobné kousky. K tomu přidáme nasekané ořechy, petrželku, papriku. Vše pak smícháme s hmotou, kterou si vyrobíme z tvarohu vyšlehaného s nivou, máslem a deci koňaku. Z takto vzniklé hmoty vytvoříme kuličky, které obalujeme v mleté sladké paprice.

 

Jazuzinka - Bedlové topinky se syrečky:

Dle potřeby chléb, 5 ks olomouckých syrečků, petržel, kmín, olej, 1 ks cibule, 50 g slaniny, 300 g klobouků bedel, sůl, mletý pepř. Pokrájené a očištěné klobouky bedel dusíme na slanině až do vypaření vody. Pokud je třeba, podlijeme vodou. Necháme vychladnout. Když zchladnou, umeleme je společně se syrečky, okořeníme, přidáme jemně pokrájenou cibuli a utřeme na hladkou pomazánku. Starší krajíce chleba opečeme na oleji. Rozemletou směs namažeme na teplé topinky, posypeme petrželkou. Bedlové topinky jíme teplé a zapíjíme pivem. Topinky krájím na 1/4, moc rychle mizí. Natírám je slabě, pomazánka se od topinky pěkně prohřeje.

 

Reklama