63b550a19e69cobrazek.jpg

O jaký projekt šlo?

Pro mnoho lidí na celém světě je období svátků časem pospolitosti a radosti, ale pro mnoho rodin to je náročné období. V rámci loňské iniciativy #BuildToGive vyzvala společnost LEGO Group rodiny, aby využily svou kreativitu a postavily z kostek LEGO® dárek, který se promění v dárek pro znevýhodněné děti po celém světě. Akce #BuildToGive tak pomohla předat radost ze hry těm, kteří ji nejvíce potřebují.

Kampaň #BuildToGive, která se konala již šestým rokem po sobě, vyzývala rodiny po celém světě, aby postavily dárek z kostek LEGO a sdílely ho na sociálních sítích nebo na stránkách LEGO Life s použitím hashtagu #BuildToGive.

Význam projektu:

Za každý postavený a sdílený dáreček sdílený do 31. prosince darovala skupina LEGO Group stavebnici LEGO dítěti, které si potřebuje hrát, a dá tak až dvěma milionům dětí v nemocnicích, dětských domovech nebo zranitelných komunitách po celém světě možnost o letošních svátcích zažít radost a hrát si.

63b550f90cbdeblobid0.jpg

Kdo se mohl zapojit?

Zapojit se bylo snadné a každý dárek se počítal – velký nebo malý, kulatý nebo hranatý, barevný nebo jednobarevný! Studie LEGO Play Well zjistila, že hra pomáhá stmelovat rodiny a činí je šťastnějšími, takže jaký je lepší důvod dát rodinu dohromady a darovat radost ostatním.

2 miliony stavebnic LEGO udělá letos radost znevýhodněným dětem po celém světě.
Od roku 2016, kdy iniciativa #BuildToGive skupiny LEGO Group začala, bylo darováno více než 4,5 milionu sad LEGO, přičemž v letošním roce se společnost chystá darovat zatím největší počet stavebnic, a to 2 miliony.

Hry dětem pomáhají a mají pro ně důležitý význam

9 z 10 rodičů na celém světě věří, že hra může dětem pomoci rozvíjet základní životní dovednosti, jako je kreativita, komunikace a sebedůvěra – vlastnosti, které mohou být zásadní pro jejich budoucí úspěch a pohodu – a #BuildToGive je jen jedním ze způsobů, jak se společnost snaží pomáhat dětem po celém světě prostřednictvím nabídky příležitostí ke hře a učení.

Více informací o kampani jste mohli najít na LEGO.com/BuildToGive.

Naše soutěž a výherci

V rámci naší soutěže jsme vyzvali i naše čtenářky, aby se do této inciativy zapojily. Nyní jsme soutěž vyhodnotili a vybrali 5 výherkyň, které vyhrály krásný dárek - stavebnici LEGO® Vánoce na hlavní ulici (10308), která doslova dýchá sváteční atmosférou.
Soutěžní úkol byl jednoduchý - Stačilo postavit společně dárek z kostek LEGO, sdílet ho s #BuildToGive na svých sociálních sítích a poslat nám na redakční email printscreen příspěvku.

Kdo tedy vyhrál krásný dárek?

  • Lucijána Hodovalová  

63b55139d15b5obrazek.jpg

  • bernhardina 

63b55190cce67blobid0.jpg

  • Alarik  

63b5519b4a86fobrazek.jpg

  • izzylka   

63b552059705dblobid0.jpg

  • vequi 

63b55211b09b4obrazek.jpg

Všem oceněným moc gratulujeme a přejeme krásnou výhru, kterou zasíláme v příštím týdnu!

Náš článek: