Známé tváře se omotávaly obvazy! Řada známých tváří zavítala na setkání k příležitosti vyhlášení nového ročníku Batist Nej sestřička, což je již v pořadí čtvrtý ročník, který se uskuteční a to 13. října v Náchodě.

Uzel

V úvodu přivítala místopředsedkyně zdravotního výboru PS Soňa Marková, senátor Petra Pakosta a Anna Skalická z České asociace sester a uvítali tuto již dlouhodobou akci ve prospěch zdravotních sester.

Mezi první osobnosti přispěchal Radim Uzel, dále Leona Šenková, Michaela Dolinová, Česká Miss Jitka Válková, Petr Poláček, Ivana Jirešová, Tomáš Magnusek, Lukáš Hejlík, Lucy Junk, Vojta Lavička z TV Metropol a jako poslední dorazila Michaela Nosková.

Dolinova

Já se omlouvám, já nestíhám,“ dodala Míša Nosková, já ti napíšu poznámku laškoval s Míšou Noskovou pořadatel David Novotný, který to zahájil bez Míši Noskové. České osobnosti vzpomínaly na úrazy, které se jim přihodily. Radim Uzel vzpomínal: „Představte si, že mě pokousala rodička na sále, a to nechtějte vědět ani kam,“ s úsměvem dodal Radim Uzel. Česká Miss Jitka Válková přejela kamarádovi hlavu, když jela na kole a on spadl před ní, ale nic se mu nestalo, vzpomínala Jitka Válková.

Valkova

Ivana Jirešová vzpomínala, že má vlastně ráda nemocnice: „Byla jsem tam jednou jednou, když jsem byla malá a vzpomínám si, že tam byly hodné tety, musela jsem pít čaj, který mě chutnal,“ dodala Jirešová, která začala omotovávat obvazem Leonu Šenkovou, „já tě zamotám, to teprve uvidíš,“ dodala Leona Šenková, která přijela z Přelouče na tiskovku.

Míša Nosková omotávala s Českou Miss Jitkou Válkovou pořadatele Davida Novotného. „Já bych nechtěla být sestřičkou, mně to vůbec nejde,“ hudrovala Nosková. Za to Michaela Dolinová se vrhla na Tomáše Magnuska, „Tomáši, pojď omotám ti hlavu, třeba ji nemáš v pořádku,“ žertovala Dolinová s hercem a scénáristou Školního výletu Tomášem Magnuskem.

Novotny

Přihlásit nej sestřičku mohou všichni, je jedno kolik jí je let, výška či váha, jde o to, aby se zviditelnila profese zdravotní sestřičky a poukázalo se na jejich náročnou a obětavou práci,“ dodal David Novotný.

Generální ředitel Batist Medical Tomáš Mertlík vyzdvihl práci zdravotních sester: „Je to opravdu velmi náročné, jsme rádi, že můžeme být u tohoto projektu,“ dodal Mertlík.

Na nej sestřičky čekají disciplíny jako představení, otázka od poroty, módní přehlídka zdravotních oděvů od Zdravtex, úkol z ošetřovatelství či taneční disciplína. Přihlašovat můžete na stránkách www.nejsestricka.cz a to až do 30.5.2012.

Slavnostní večer bude uvádět Lucie Koňaříková a Lukáš Hejlík, který zavzpomínal, jak mu uvízal rybí kost a musel na ORL, kde do něj čtyřikrát bouchli a kost vyskočila. „Bylo to strašné, ještě jsem čekal asi tři hodiny v čekárně,“ vzpomíná na nepříjemnou událost Lukáš Hejlík.

Jsme rádi, že i TV Metropol může podpořit práci zdravotních sester touto akcí dodal šefdramaturg Vojta Lavička z TV Metropol.

Výtěžek z akce bude věnován pro Hospic Anežky České v Červneém Kostelci a pro nemocnice v ČR.

Reklama