Soutěž o letenky v hodnotě 100 000 korun „Přejmenujte se na Pelikána“, kterou uspořádala společnost Pelikan.cz, zná svojí vítězku. Je jí Lenka Veselá, která nejvíce zaujala svým příběhem o tom, proč by byla ochotna změnit si své příjmení a vyhrát tak možnost procestovat celý svět zadarmo. Do soutěže se přihlásilo téměř 400 soutěžících.

pelikán

Příběh Lenky Veselé je v podstatě dost neveselý. Pozitivní stránkou jejího života je cestování, které upřímně miluje a vydá na něj veškeré své úspory. Odlétáním do velmi exotických dálek se snaží odpoutat od svého jednotvárného života, který dle svého mínění žije a to je práce ve velké otevřené kanceláři s pohledem neustále upřeným na monitor svého počítače. Alespoň třikrát do roka se jí podaří odpoutat od stereotypu a doslova utéct z Čech. Vybírá si opravdu „neturistické“ kouty světa - naposledy to byla Tanzanie. Z cest si většinou přináší spoustu neobvyklých zážitků a mnohokrát si při nich sáhne až na dno svých sil. Pak jí ovšem opět čeká návrat k životu kancelářské krysy, k počítači a jednotvárné práci, ze které ji vytrhne snad jenom chvilka, kdy si v kuchyňce uvaří další kávu. I kvůli velmi těžké situaci v rodině se rozhodla k radikální změně svého dosavadního života. Zajistila si práci na universitě ve městě Yogyakarta na ostrově Jáva, prodala veškerý svůj majetek zde, v České republice a rozhodla se tak nadobro začít žít svojí novou identitu. Soutěž „Přejmenujte se na Pelikána“ byla její první, do které se kdy registrovala. Když jí objevila, mimochodem pouhý den před uzávěrkou!, považovala to za znamení osudu. Změna příjmení z Veselá na Pelikánová se tak stala součástí jejího velkého plánu na totální proměnu svého dosavadního neveselého života. V případě výhry si slíbila, že procestuje celou Indonésii.

O společnosti

Pelicantravel.com je společnost provozující internetový portál Pelikan.cz, kde nabízí od roku 2006 českým zákazníkům bezplatnou rezervaci a následný nákup letenek od tradičních a jako jediný online prodejce ve Střední Evropě i od většiny nízkonákladových leteckých společností. S ročním obratem okolo 10 miliónů eur patří mezi pět největších online prodejců letenek v České republice. Kromě možnosti rezervace letenek pro jednotlivce nabízí řešení i pro korporátní klienty, partnerské cestovní kanceláře a provozovatele internetových stránek. Využitím unikátního vyhledávacího sytému zároveň také poskytuje služby v oblasti ubytování, pojištění a rezervace automobilů. Pelikan.cz již druhým rokem spolupracuje na charitativním projektu Nadace Terezy Maxové dětem s názvem REZERVUJ PRO DOBROU VĚC. Více na www.pelikán.cz

Reklama