Tak to mi snad udělali naschvál. Když jsem si po deseti letech konečně pořídila závěsy, přišly mi do mého pracovního e-mailu fotky rolet nové generace, které mě doslova posadily na zadek. To jsem o tom nemohla vědět dřív?

Teď už závěsy ušité na staré dobré Singrovce v potu tváře a za notného vztekání rušit nebudu, ale stále pošilhávám po oknech, kde bych tyhle úžasné, barevné, moderní roleto-žaluzie mohla pověsit. V bytě mi zbývá už jen jediná místnost, která je zatím záclon či rolet prostá. Zimní zahrada. Nebo spíš pracovna či ateliér. Ale na pojmenování nezáleží. Místnost s obrovskými okny směřujícími na západ. Nemají žádné zastínění, takže v létě je tam výheň, že byste tam dlouho nevydržely.

A tyhle rolety by se mi tam moc hodily.

Co slibuje výrobce?

Nová generace látkových rolet nabízí díky svým vlastnostem podstatně větší možnosti a variabilitu při zastínění interiérů než klasické rolety s jednoduchou tkaninou. Pruhy rolet lze díky speciální tkanině v jakékoli poloze na okně aretovat, a tím plynule a přesně dávkovat prostup světla do místnosti. V roletě se střídá vždy průhledný pruh s neprůhledným. Pruhy na látce nejenže místnost zastíní, ale zamezí i nežádoucím pohledům zvenku.

Určitě vás bude zajímat i údržba. Jak se takové rolety vůbec čistí?

Jejich údržba je snadná. Polyesterová tkanina je antistatická, a tak se prach z jejího povrchu může bez větší námahy setřít.

Takže pěkné, praktické, parádní...

Jediným negativem těchto rolet je jejich cena. Roleta o rozměru 160x160 stojí více než 8 000 Kč.

Ale možná vás ani to neodradí. Dala byste si takové rolety do bytu?

Už jste je někdy viděla, nebo jsou i pro vás novinkou?

Zdroj a foto: SAMEZALUZIE.CZ

Čtěte také

Reklama