Prošlé potraviny se čas od času vyskytnou v každé kuchyni. Pro někoho jasný důvod vyhodit je okamžitě do koše, pro jiného nehrají data na obalu žádnou roli. A bez mrknutí oka je spotřebuje. Na těchto odvážlivcích pak profitují obchodníci, kteří otevírají jeden obchod s levnými (rozumějte prošlými) potravinami za druhým. Nemůže nám jejich konzumace ublížit?

Výhodné ceny lákají do speciálních obchodů nabízejících zboží těsně před exspirací nebo po ní řadu zákazníků, hlavně těch s nízkými příjmy. Nejčastěji zde potkáte sociálně slabší lidi, seniory, matky samoživitelky. Vidině nákupu se slevou až 90 % jen stěží odolají, a není se čemu divit. Pokud máte štěstí, můžete narazit na vskutku zajímavý sortiment.

food

Co na to zákazníci?

„Chodím sem, protože beru malý důchod a nemůžu si dovolit nakupovat za draho. Je moc dobře, že se tohle zboží nevyhazuje, ale je užitečné lidem, kteří nemají peněz nazbyt,“ ukazuje důchodkyně Olga z Prahy na regály v jednom z řetězců slevových obchodů. Mladá maminka nakupující sladkosti pro své dvě malé děti přitom souhlasně pokyvuje. „Čokoládu, která by jinde stála třicet korun, tady seženu za pětikorunu. Jen díky tomu ji můžu svým dětem dopřát. Jsem s nimi sama, otec od nás odešel a alimenty neplatí,“ dodává na vysvětlenou. Prošlé zboží však neláká každého. „Nikdy bych ho svým dětem nekoupila. To raději ať jsou bez čokolády. Možná to přeháním, ale z ledničky pravidelně vyhazuji všechny potraviny, které mají v blízké době projít datem spotřeby. Snažím se dávat rodině vše čerstvé,“ má jasno třiatřicetiletá učitelka Eva.

Minimální trvanlivost, nebo datum spotřeby?

Než se vydáte na nákup, ať už kamkoli, je nezbytné správně porozumět termínům užívaným výrobci ke značení produktů. Pokud nese produkt nápis „minimální trvanlivost“, značí minimální dobu, po kterou je možné správně skladovanou potravinu bez obav konzumovat. Po jejím uplynutí nemusí být výrobek hned zkažený, výrobce pouze nezaručuje chuťové a výživové kvality. Jde převážně o potraviny, které se tak rychle nekazí. Například sušenky, nápoje, čokoláda nebo těstoviny. Právě takové zboží je k dostání v takzvaných Levných potravinách. Prodejce je může nabízet, avšak pouze s viditelným označením. Je to pak právě on, kdo přebírá odpovědnost za jejich nezávadnost. Nikde navíc není stanovena konkrétní doba, po kterou mohou být prošlé potraviny prodávány. V obchodech by se už ale nemělo objevit prošlé zboží s přesně stanoveným datem použitelnosti. Nápis „spotřebujte do“ udává termín, po němž už je zboží považováno za zdravotně závadné. Naleznete jej zejména na chlazeném masu či mléčných výrobcích. Zde se opravdu nevyplatí riskovat!

Co způsobí mykotoxiny a plísně?

Na potravinách se mohou objevit plísně či bakterie. Rozkládají je a vytvářejí nebezpečné mykotoxiny, které mohou vyvolat otravu, v extrémních případech způsobit až životu nebezpečnou reakci. Mykotoxiny mohou poškodit játra, ledviny, imunitní systém a tvorbu krve. V některých případech mohou vyvolat i rakovinotvorné bujení. Obzvláště pozor si dejte na nejrizikovější starší potraviny z ryb, uzenin, sýrů, kvašené potraviny, plísňové sýry. Pokud se na marmeládě objeví plíseň, rovnou ji vyhoďte. Je napadena celá, i když to není pouhým okem vidět. Stejné je to i s ovocem nebo zeleninou, z nichž rozhodně nestačí vykrojit zasaženou část.

Máte v lednici potraviny, které se ještě neblíží datu spotřeby, ale už jsou načaté? I tady velký pozor! Lhůta pro jejich spotřebu se s jejich rozbalením rapidně snižuje.

  • Balené maso můžete použít ještě den po otevření, je-li ovšem dobře uskladněné.
  • Jeden den máte také na spotřebu čerstvého mléka, trvanlivé může být v ledničce dny tři.
  • Dlouho nevydrží ani potraviny, u nichž uspíšíme proces kažení kontaminací. Také někdy namáčíte hranolky přímo do sklenice s tatarkou, opakovaně nabíráte marmeládu olíznutou lžící nebo nabíráte med nožem od másla?
  • Vaříte si do zásoby? Zbylé jídlo je třeba uložit od lednice do dvou hodin po jeho přípravě a neskladovat déle než dva dny. Nikdy jej neohřívejte opakovaně – raději si vždy odeberte požadovanou porci.

Vždy se ale může stát, že potraviny se zkazí mnohem dříve. Proto nezapomínejte na zdravý rozum. Jakmile se vám něco takzvaně „nebude zdát“, rovnou s tím do koše. Za zdravotní problémy nic nestojí.

Čtěte také:

Reklama